...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Projekt Effie z nowym otwarciem – #EffieNaNoweCzasy

Effie na Nowe Czasy

SAR postawił na zmianę strategii komunikacji konkursu, kończąc epokę 20-lecia i rozpoczynając nową.

Effie wspólnie z marketerami, agencjami komunikacyjnymi, mediami, niezależnymi konsultantami i instytutami badawczymi wypracowało przez lata standardy i benchmarki efektywności w komunikacji, tworząc obowiązującą na rynku „kulturę Effie”.

#EffieNaNoweCzasy ma symboliczne znaczenie. Zakończyliśmy pewien etap, zrobiliśmy podsumowania, wyciągnęliśmy wnioski. Nowe czekające nas edycje, sytuacja, w której dzisiaj się znaleźliśmy zachęca do wypracowania nowego pozycjonowania i komunikacji konkursu. I przyznaję, że jesteśmy w doskonałej sytuacji – wspólnie jako środowisko komunikacji marketingowej przez lata wypracowaliśmy ponadczasowe wartości, które określają naszą kulturę. Mamy szczęście, że pracujemy w tej właśnie branży, możemy otwarcie i z optymizmem mówić o markach i o sobie, o efektach naszych prac. Codziennie jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wykorzystujemy nowe technologie w komunikacji, chętnie dzielimy się wiedzą a niesie nas pozytywna energia, która pozwala nam cały czas zdobywać nowe. I o tym jest komunikacja #EffieNaNoweCzasy 2020.

Radek Miklaszewski z BBDO, współtwórca strategii

Zeszłoroczny jubileusz konkursu był także inspiracją dla dyrektorów kreatywnych agencji Rememeber, odpowiadających za kreację do nowej narracji Effie.

Nagle wybuchła globalna pandemia, która z dnia na dzień wywróciła stolik na rynku. W trudnych czasach wraca się do korzeni, więc postanowiliśmy z jednej strony zwrócić uwagę na to, że efektywność komunikacji marketingowej jest jeszcze ważniejsza w „nowych czasach”, a z drugiej strony otworzyć się na to, co nowe, świeże, wielobarwne.

Daniel Piecka i Piotr Zawałło z Rememeber

Ta wielobarwność ma swoje mocne odzwierciedlenie w propozycjach Piecki i Zawałło. Widać w nich zdecydowane przejście od klasyki i elegancji, do komunikacyjnego fusion, który towarzyszy nam dziś mocno w działaniach i komunikacji – łączymy dotychczasowe umiejętności i doświadczenia z zupełnie nowymi, pionierskimi i nieznanymi.

Za wsparcie mediowe 21. edycji konkursu odpowiada Wavemaker.

Jesteśmy świadomi, jak dynamicznie zmienia się rynek mediów i jak ogromny wpływ wywiera obecnie panująca sytuacja na świecie na podejmowane decyzje dosłownie każdego działu marketingu. Dlatego adresatem komunikacji digital polskiego Effie są nie tylko podmioty związane z konkursem od lat, ale również wszyscy marketerzy, którzy do tej pory mogli nie dostrzegać wynikających z udziału w konkursie korzyści. Wsparcie mediowe oparte jest przede wszystkim o social media, dzięki czemu precyzyjnie docieramy do potencjalnych uczestników wydarzenia.

Karolina Krasuska, Katarzyna Czerwińska oraz Marcin Sokalski, którzy wraz z Arielem Kępką byli odpowiedzialni za przygotowanie strategii, planu mediowego i zakupu kampanii

Materiały informacyjne do pobrania: https://awards.effie.pl/zgloszenia/

Sponsorzy Strategiczni: TVN, Radio Zet, Onet;
Sponsorzy Wspierający: Facebook, AMS, YouTube
Partnerzy Merytoryczni: Premium TV, Technologia Ellen
Doradca prawny: LSW
Patroni Medialni: My Company, Wirtualne Media, PRoto


Źródło: informacja prasowa SAR 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF