...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pyramid Games ogłasza datę premiery gry Dinosaur Fossil Hunter na PC

Już 27 kwietnia 2022r. Dinosaur Fossil Hunter zadebiutuje na platformie Steam. Pyramid Games, notowany na rynku NewConnect producent gier wideo, ogłosił datę premiery tytułu w wersji na PC. Cena gry została ustalona na 19,99 USD. Gra jest w trakcie beta testów, dzięki zebranemu feedbackowi lubelskie studio może jeszcze przed premierą poznać nastroje graczy.

Z wielką radością dzielimy się datą premiery gry Dinosaur Fossil Hunter. Już 27 kwietnia wszyscy zainteresowani tematyką dinozaurów, eksploracji i pracą nad skamieniałościami będą mieli okazję spróbować swoich sił w naszej grze w wersji na PC. Na początek tytuł udostępnimy na platformie Steam. Obecnie szlifujemy projekt i wprowadzamy ostatnie poprawki przed oficjalną premierą. Wiążemy ogromne nadzieje z tym tytułem i liczymy na dobre przyjęcie naszej produkcji w środowisku graczy. To tylko jedna z premier, którą planujemy w tym roku.

Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games

W Dinosaur Fossil Hunter na graczy czeka przygoda, podczas której będą poszukiwać skamieniałości dinozaurów wykorzystując do tego różne narzędzia poszukiwawcze i wykopaliskowe. Rozgrywka umożliwia wcielenie się w rolę prawdziwego paleontologa podróżującego przez niezbadane obszary. Główne zadania to eksplorowanie zróżnicowanego środowiska, prowadzenie szczegółowych badań i kompletowanie całych szkieletów wymarłych stworzeń, które później można umieścić we własnym muzeum. W budowaniu dinozaurzego imperium pomogą graczowi m.in. samochód – główny środek transportu, detektor do lokalizowania i identyfikowania skamieniałości, tablet zawierający informacje na temat odkrytych gatunków, a także rozmaite narzędzia. Wraz z rozwojem postaci, gracz będzie mógł odblokować różne ułatwienia rozgrywki takie jak: nowe samochody, szybsze posługiwanie się narzędziami, drony transportowe czy nawigację.

Projekt można było wesprzeć na platformie Kickstarter, gdzie udało się zebrać ponad 360% zakładanej kwoty. Dzięki wsparciu backerów w grze pojawił się m.in. system dynamicznej pogody, więcej mechanik eksplorowania, tryb fotograficzny czy podwodne poszukiwanie i wydobywanie skamieniałości. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Rozwój gry po premierze będzie kontynuowany, studio planuje aktualizacje gry, dodające m.in. nową mapę z kolejnymi gatunkami dinozaurów czy dostęp do Steam Workshop, gdzie gracze będą mogli prezentować własnoręcznie udekorowane muzea innym użytkownikom. Do gry planowane są również DLC z różnymi zawartościami wzbogacającymi rozgrywkę.

Liczba graczy, która do tej pory dodała tytuł do swojej wishlisty, wynosi ponad 90 tysięcy. Prolog do gry Dinosaur Fossil Hunter w ostatnich 30 dniach zebrał na Steam 92 proc. pozytywnych recenzji użytkowników.

Nadal trwają playtesty wersji beta wspomnianego tytułu. W pierwszej kolejności dostępy od Pyramid Games otrzymały osoby wspierające spółkę na Kickstarterze. Obecnie chęć udziału w playtestach Dinosaur Fossil Hunter wyraziło prawie 10 tysięcy graczy.

 


źródło: Pyramid Games

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF