...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Razom uruchamia serwis koordynujący organizację pomocy Ukrainie

Platforma budowana jest wspólnie ze specjalistami IT i dużymi firmami logistycznymi

Zaangażowanie Polaków w pomoc Ukrainie w związku z toczącą się od ponad tygodnia wojną jest wielkie i budujące. W ciągu zaledwie kilku dni magazyny, w których gromadzona jest pomoc dla obywateli Ukrainy, były zapełnione. Z pomocą w magazynowaniu i transporcie zebranych artykułów ruszyła również ukraińsko- amerykańska organizacja non-profit Razom.

Jak możesz pomóc

Wspierana jest przez specjalistów IT i duże firmy logistyczne, jak ukraińska Nowa Poczta czy platforma magazynowa WareTeka. Razom to ukraińsko-amerykańska organizacja non-profit, działająca na rzecz praw człowieka, powołana w celu wspierania narodu ukraińskiego. Odpowiadając na obecne i  przyszłe potrzeby ludzi, którzy przeżywają w tej chwili koszmar wojny, uruchomiła platformę do koordynacji pomocy humanitarnej z krajów Europy, w tym z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych i Turcji. Za jej pośrednictwem można wysyłać pomoc humanitarną do Ukrainy lub też realizować dostawy do terenów objętych działaniami wojennymi. Na stronie razom-ua.com dostępny jest chatbot dla wszystkich zainteresowanych pomocą Ukrainie. W ciągu kilku godzin po zgłoszeniu koordynatorzy serwisu skontaktują się z nadawcą celem ustalenia szczegółów transportu. Gotowe przesyłki można nadać bez konieczności wychodzenia z domu do wyznaczonego przez pracowników Razom magazynu. Ponadto można zawieźć zebrane dary samodzielnie.

Każdy taki wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, przy czym najwyższy priorytet mają zamówienia składane przez ukraińską obronę terytorialną i strefy zmilitaryzowane. Pozostałe zgłoszenia realizowane są w miarę dostępności dostawców. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby usprawnić i ułatwić pomoc, którą wiele osób oferuje.

 Alex Isachenko założyciel WareTeka

W pomoc dla obywateli Ukrainy w ramach wspomnianego serwisu włączyły się już takie firmy jak:
WareTeka, Nowa Poczta, Epicentr K, Done czy też Business Evolution. Ponadto inicjatywę wspierają
również Kijowska oraz Mikołajowska Miejskie Administracje Państwowe oraz Fundusz Regno. Pytania w tej sprawie można kierować na dedykowany adres: razomdopomoga@gmail.com.


Źródło: RAZOM

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF