...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rosja blokuje dostęp do mediów społecznościowych

facebook

Rosyjskie władze coraz bardziej starają się ograniczyć obywatelom dostęp do wiadomości ze świata zewnętrznego. Tym razem blokują dwa największe niezależne portale społecznościowe.

Najpierw padło na Facebooka. Następnie mieszkańcy kraju ze wschodu stracili możliwość korzystania z Twittera. Sprawa również jest niejasna jeśli chodzi o dostęp do Instagrama i Youtube. Informacje o blokadzie pierwszego zdementował New York Times, natomiast drugi pozostaje wciąż otwarty dla użytkowników z Rosji, natomiast wiele skarżyło się na bardzo długi czas ładowania filmów.

Jak informują media, decyzja o blokadzie zewnętrznych mediów miała być już podyktowana w zeszłym roku, kiedy to na tych portalach zaczęto odnotowywać przypadki dyskryminacji rosyjskich mediów. Nie da się jednak ukryć, że całość jest działaniem propagandowym, aby ograniczyć informacje obywatelom o militarnych działaniach Rosji na Ukrainie.

Adam Daniluk