...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rosnące znaczenie miast partnerskich w ekosystemie esportu

Spodek katowice

W esporcie następuje zmiana: miasta partnerskie coraz szybciej stają się znaczącą częścią ekosystemu esportu. Wraz z rosnącą popularnością i wpływem esportu, pojawili się wydawcy, programiści, konkursy, platformy, zespoły i gracze, którzy przyciągnęli większość uwagi branży.

W miarę tego jak esport ewoluuje, a organizatorzy wydarzeń na żywo spodziewają się powrotu do pewnego stopnia normalności w drugiej połowie tego roku, miasta, które potrafią organizować wydarzenia i zwiększają przestrzeń esportową, zyskują na znaczeniu.

Esports rozpoczął się online, ale aby zyskać rozgłos i walidację, musiał przejść do życia na żywo, w środowisku osobistym. Wydarzenia na żywo są kluczowym elementem wysiłków interesariuszy esportowych, aby uzyskać widoczność i świadomość.

Neil Johnson, dyrektor Esports for Events DC, organu ds. Konwencji i sportu w Waszyngtonie

W przypadku miast, które chcą pozycjonować się jako miejsca docelowe esportu, nie chodzi tylko o lądowanie na wydarzeniach, które generują dochody, ale także o ulepszanie i rozwijanie przestrzeni i doświadczenia esportowego.

Organizatorzy wydarzeń esportowych szukają miejsc, które tworzą najpotężniejsze losowania, mają historię sukcesów i próbują zrobić największą rzecz w esporcie – czyli zwiększyć przestrzeń. Organizatorzy wydarzeń esportowych chcą udać się do miejsc, które zapewnią coś nowego w ekosystemie.

Neil Johnson, dyrektor Esports for Events DC, organu ds. Konwencji i sportu w Waszyngtonie

Według Johnsona, miasta, które odniosły sukces, to między innymi Los Angeles, w którym działa wiele organizacji esportowych, programistów i firm talent management, które ugruntowały swoją pozycję w branży; San Francisco, skąd wywodzi się platforma  Twitch, a także kilku programistów i endemiczne firmy esportowe; oraz Atlanta, która staje się celem esportu dzięki wsparciu władz lokalnych i stanowych.

Jako miasto musisz wiedzieć, jaka jest Twoja przewaga strategiczna. Musisz zrozumieć, jaki jest twój punkt sprzedaży. Jest siedem lub osiem wiodących miast, które naprawdę stworzyły wyjątkową przestrzeń i ofertę. Jako młode i wschodzące miasto esportu, chcemy zrobić to samo w Waszyngtonie, ale z naszym własnym, wyjątkowym akcentem.

Neil Johnson, dyrektor Esports for Events DC, organu ds. Konwencji i sportu w Waszyngtonie

Stolica esportu

Events DC dąży do tego, aby stolica kraju znalazła się w pierwszej piątce lokalizacji esportowych w kraju i pierwszej piętnastce na świecie. Strategia stojąca za tym celem polega na aktywizowaniu na wszystkich poziomach ekosystemu esportu – od amatorów po profesjonalistów i wszystkich pomiędzy.

Oto przegląd niektórych sposobów, w jakich Events DC angażuje się w przestrzeń esportową:

  • Na poziomie globalnym Events DC współpracuje z wiadomościami esportowymi i mediami, aby zwiększyć widoczność i świadomość.
  • Na poziomie zawodowym Events DC jest sponsorem kilku organizacji, takich jak NRG, zespół Washington Justice Overwatch oraz Monumental Sports and Entertainment’s Wizards District Gaming (aktualni mistrzowie ligi NBA2K).
  • Na poziomie amatorskim Events DC jest zaangażowane we współpracę z kilkoma oddziałami armii Stanów Zjednoczonych nad ich inicjatywami esportowymi.
  • Na poziomie akademickim grupa Johnsona współpracuje z 15 uniwersytetami regionalnymi w celu utworzenia ligi regionalnej, która ma się rozpocząć wiosną tego roku.
  • Na poziomie szkolnictwa podstawowego, lokalne partnerstwo odniosło sukces z The Game Gym, która organizuje wydarzenia esportowe dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i zapewnia edukację nie tylko na temat gier, ale także odżywiania, ergonomii i zdrowia psychicznego.
  • Z punktu widzenia różnorodności i integracji, Events DC jest zaangażowane w dyskusje z programami stowarzyszonymi z HBCU, starając się zwiększyć reprezentację i zmniejszyć lukę technologiczną, z którą borykają się szkoły o niższych dochodach.
  • Obszar Waszyngtonu jest domem dla wiodących grup handlowych w branży. Stowarzyszenie Consumer Technology Association, które jest gospodarzem niezwykle wpływowego Consumer Electronics Show, ma swoją siedzibę w pobliskim Arlington w Wirginii. Krajowe Stowarzyszenie Nadawców, które organizuje NAB Show, ma swoją siedzibę w DC. Bethesda Softworks, wiodący twórca gier, znajduje się po drugiej stronie granicy Maryland.

Events DC pozycjonuje Dystrykt jako stolicę esportu. Naszą zaletą jest to, że wchodzisz w interakcję z Events DC, pracujesz z partnerem, który naprawdę rozumie esport na wszystkich poziomach branży.

Przesłanie Neil’a Johnsona do partnerów


Źródło: Esportsobserver

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF