...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza Blog Roku z rozszerzoną formułą

Nowa nazwa, nowe kategorie, sprawdzone zasady. Ruszyła 11. edycja konkursu dla polskiej blogosfery „Gala Twórców - Blog Roku i Video Roku”. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego br., a laureatów konkursu poznamy 18 marca.

Nowe kategorie, sprawdzane zasady

W tym roku do konkursu zgłosić się mogą wszystkie osoby prowadzące bloga, niezależnie od tego na jakiej platformie blogują. Po raz pierwszy w historii konkursu stworzone zostały oddzielne kategorie tematyczne dla internetowych twórców video. Poza zgłoszeniem całego bloga lub kanału video, każdy z twórców będzie mógł dodatkowo poddać ocenie jury także pojedynczy tekst lub materiał video, zgłaszając go w kategorii Tekst Roku lub Video Roku.

W tegorocznej edycji konkursu przyznanych zostanie łącznie 17 nagród.

Wszyscy, którzy zgłoszą się do konkursu, automatycznie przechodzą do drugiego etapu – głosowania SMS. To jego wyniki zadecydują o tym, kto znajdzie się w finale, gdzie twórczość każdego z uczestników oceni jury.

 

W tym roku zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybiorą:

Blog Roku (kategoria – juror):
kulinarne – Wojciech Modest Amaro,
pasje i twórczość – Mela Koteluk,
podróże – Hubert Urbański,
publicystyka – Robert Biedroń,
specjalistyczne – Paweł Zielewski,
styl życia – Dorota Wellman

Twórca Video Roku (kategoria – juror):
gaming – Marcin Momot,
lifestyle – Anna Dereszowska,
popularnonaukowe – Karol Wójcicki,
poradnikowe – Urszula Chincz,
rozrywka – Katarzyna Kwiatkowska,
vlog – Jarosław Kuźniar

Dodatkowe (kategoria – juror):
Tekst Roku (dla blogerów) – Tomasz Raczek,
Video Roku (dla twórców video) – Patryk Vega

– Twórcy video w polskim internecie to prężnie i błyskawicznie rozwijająca się grupa. Internet daje dużą swobodę autokreacji. Jedni lepiej wyrażają się pisząc lub publikując zdjęcia, inni występując przed kamerą. Ostatnie lata to niezaprzeczalny wzrost popularności video tworzonego i publikowanego przez samych Internautów. Dlatego do udziału w 11. edycji konkursu zaprosiliśmy polskich twórców video, na tych samych warunkach na jakich dotychczas brali w nim udział blogerzy, otwierając dla nich dodatkowe kategorie tematyczne video. – mówi Magdalena Kuflińska, Product Manager w Grupie Onet, koordynator projektu Gala Twórców – Blog Roku i Video Roku 2015.

 

Nagroda dla Bloga Roku, Twórcy Video Roku oraz grand prix dla Twórcy Roku 2015

Spośród nominowanych przez jury twórców blogów kapituła konkursu wybierze, jak dotychczas – Blog Roku 2015 oraz równolegle z nominowanych twórców video – Twórcę Video Roku 2015.

Nowością w konkursie jest wprowadzenie nagrody głównej dla Twórcy Roku 2015. – Kapituła konkursu składająca się ze wszystkich jurorów przyzna ten tytuł osobie, która nie tylko tworzy atrakcyjne treści na blogu czy kanale video lecz także w sposób interesujący i skuteczny posługuje się narzędziami social media, budując w ten sposób zaangażowanie swoich odbiorców. – mówi Magdalena Kuflińska, Product Manager w Grupie Onet, koordynator projektu Gala Twórców – Blog Roku i Video Roku 2015.

Zwycięzca ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, w tym samochód.

 

Głosujesz – spełniasz podwójne marzenia

Niezmienną tradycją konkursu jest fakt, iż środki uzyskane przez organizatora z głosowania SMS przekazywane są na cele charytatywne. W tym roku zostaną powierzone Fundacji Dziecięca Fantazja na spełnienie marzeń i potrzeb dzieci zmagających się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Osoby, które nominują swojego faworyta w konkursie poprzez wysłanie SMS pomogą spełnić nie tylko marzenia blogera czy twórcy video o zwycięstwie, ale również fantazję podopiecznego Fundacji.

 

Kalendarz konkursowy:

1. Zgłoszenia uczestników do konkursu: 9 lutego (od godz. 15.00) – 23 lutego (do godz. 12.00)
2. Nominacje poprzez głosowanie SMS: 23 lutego (od godz. 15.00) – 1 marca (do godz. 12.00)
3. Przeliczenie głosów SMS i prezentacja 10 finalistów, którzy otrzymali najwięcej głosów w kategoriach tematycznych Blog Roku i Video Roku oraz 30 finalistów
w kategoriach Tekst Roku i Video Roku: 1 marca (godz. 15.00)
4. Ogłoszenie nominacji Jury w poszczególnych kategoriach konkursowych: 11 marca
5. Zakończenie konkursu i ogłoszenie laureatów: 18 marca

Regulamin oraz więcej informacji: www.blogroku.pl.

BRIEF jest patronem medialnym wydarzania.

::

Foto: Fotolia

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF