...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Świętokrzyskie, Warszawa i Łódzkie z najlepszymi wydarzeniami lata 2015 roku

European Rover Challenge 2015 w Podzamczu, Zagraj w Tetris w oknach Pałacu Kultury oraz Festiwal Myślenia Projektowego 2015 „Łódzkie promuje” – to laureaci konkursu „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015” w kategorii „Inne”. Dlaczego akurat te eventy zdobyły serca jurorów? Czym wyróżniały się na tle konkurencji? Dowiedz się więcej na temat tych projektów.

W grudniu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”. Konkurs organizowany przez Brief for Poland miał na celu wyłonienie najciekawszych wydarzeń skupionych wokół takich kategorii jak: sport, muzyka, kultura, nauka i inne. Wydarzeń, które nie tylko promują wymienione dziedziny, dostarczają społeczeństwu rozrywki na najwyższym poziomie, ale także są markami budującymi wizerunek miejsc, w których się odbywają, a w rezultacie wizerunek naszego kraju. Do konkursu mogły być zgłoszone wydarzenia, które odbyły się od 1 maja do 30 września 2015 roku.

Analizy oraz oceny merytorycznej nadesłanych zgłoszeń dokonało jury pod przewodnictwem Czesława Langa, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: oryginalność i innowacyjność pomysłu, wpływ wydarzenia na wzmocnienie wizerunku miejsca, działania marketingowe, a także sukces organizacyjny przedsięwzięcia. Jury oceniało także to, w jakim stopniu impreza wpisywała się w DNA miasta i strategię rozwoju.

Kategoria: Wydarzenia Inne

I miejsce
Planet PR za European Rover Challenge 2015

II miejsce
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie za Zagraj w Tetris® w oknach Pałacu / 60 lat PKiN

III miejsce
Województwo Łódzkie za Festiwal Myślenia Projektowego 2015 „Łódzkie promuje”

::

European Rover Challenge 2015

 

W skrócie: Cykliczne naukowe wydarzenie międzynarodowe, w którym udział co roku biorą tysiące osób z kraju i z zagranicy. Wykłady, warsztaty mentoringowe dla członków drużyn robotycznych, zawody Łazików Marsjańskich i pokazy naukowo-technologiczne.

Druga edycja odbyła się w dniach 4 – 6 września 2015 w Podzamczu w województwie świętokrzyskim. Przyciągnęła ponad 30 tys. widzów, ponad 300 konstruktorów z 10 krajów świata (m.in. Kanady, USA i Indii) oraz gości specjalnych w tym m.in. odwiedzającego po raz pierwszy Polskę, Dr Harrisona Schmitta, ostatniego człowieka, który stąpał po Księżycu.

ERC to wydarzenie które jest wskazywane jako jedno z najważniejszych wydarzeń promujących Świętokrzyskie. ERC wpisuje się zarówno w Strategię Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego pozycjonując region jako miejsce promocji innowacji i inwestycji w „specjalizacje przyszłości”, jak i w politykę rozwoju Regionalnego Centrum Naukowo-Technicznego (RCNT), dla którego organizacja wyjątkowych wydarzeń naukowych zawsze była priorytetem.

Projekt zasługuje na specjalne wyróżnienie z kilku względów: przede wszystkim bardzo oryginalny pomysł i formuła, wydarzenie dobrze przygotowane zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i merytorycznym. Oprócz rozrywki dostarcza niezwykłą wartość edukacyjną. Promuje nie tylko innowacje, ale również cały region świętokrzyski i Polskę na arenie międzynarodowej.

ERC 2015 zdobyło największa liczbę punktów spośród wszystkich zgłoszonych projektów z czterech kategorii, dlatego też Jurorzy zdecydowali o przyznaniu nagrody Grand Prix dla Planet PR za organizację tego eventu.

 

::

Zagraj w Tetris w oknach Pałacu / 60 lat

 

W skrócie: okazji 60. urodzin Pałac Kultury i Nauki stał się mieniącą kolorami instalacją świetlną, czyli interaktywną planszą do gry Tetris. Event miał na celu wyróżnienie PKiN na tle innych budynków w Warszawie i rozbudzenie pozytywnych skojarzeń wokół tego miejsca. Oryginalny pomysł i świetna realizacja.

Z okazji 60. urodzin PKiN stał się mieniącą kolorami instalacją świetlną, interaktywną planszę do gry. Nocą podświetlone okna Pałacu zmieniły się w kolorowe klocki i można było zagrać w kultową grę komputerową Tetris.

Przy Trybunie Honorowej powstała strefa gracza. Każdy chętny mógł zmierzyć się z innymi. Sterując elementami gry za pomocą specjalnej aplikacji, na fasadzie Pałacu w czasie rzeczywistym można było obserwować wyniki. Nieopodal powstała strefa gastronomiczna, którą zagospodarowały food-trucki.

Uroczysty start Tetris miał miejsce 23 lipca 2015 roku o godz. 22:00 z udziałem gości specjalnych. Uświetniła go muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Placu Defilad. Za pomocą przygotowanych setów muzycznych orkiestra budowała akompaniament do gry.
Finał turnieju – zmagania 10 najlepszych zawodników, odbyły się kolejnego dnia około godz. 23:00. Po wręczeniu nagród w grę mogli zagrać raz jeszcze chętni mieszańcy Warszawy.

Tetris na fasadzie PKiN pozwolił pokazać mieszkańcom ten nieco kontrowersyjny w zupełnie innym świetle. Zgromadził tysiące młodych ludzi, którzy doskonale się bawili na centralnym placu w mieście nawet stojąc w długich kolejkach do gry.

Celami organizacji wydarzenia były: wyróżnienie PKiN na tle innych budynków w Warszawie, przywrócenie postrzegania PKiN oraz Placu Defilad, jako miejsca wspólnego świętowania, zabawy, zbudowanie pozycji Pałacu i Placu Defilad, jako pozytywnego punktu odniesienia dla warszawiaków i wszystkich Polaków.

Zarówno pomysł, jak i zastosowane rozwiązania technologiczne były bardzo oryginalne i wyróżniły się na tle innych organizowanych wydarzeń.

Tetris odbył się w ramach projektu „Plac Defilad”, którego ideą jest stworzenie przyjaznej mieszkańcom przestrzeni miejskiej w centralnym punkcie Warszawy. Takiej, którą mieszkańcy będą postrzegać jako miejsce, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.

::

 

Festiwal Myślenia Projektowego 2015 „Łódzkie promuje”

 

W skrócie: Cykliczne wydarzenie łączące w sobie elementy inicjatyw kulturalnych, muzycznych, naukowych, poznawczych. Angażuje mieszkańców w życie wspólnoty samorządowej, uwzględnia ich potrzeby w zakresie projektowania produktów i usług publicznych. Oryginalne narzędzie budowania marki województwa.

Celem Festiwalu Myślenia Projektowego (FMP) była prezentacja najciekawszych przykładów myślenia projektowego, trendów regionalnych, krajowych, światowych z różnych dziedzin życia, które rozwiązują prawdziwe problemy oraz poprawiają jakość życia mieszkańców i inspirują do podejmowania kreatywnych wyzwań.

Wydarzenie odbywało się na terenie Widzewskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Wi-Ma” oraz Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi. W ramach FMP odbyło się szereg wystaw, konferencji, warsztatów, spotkań, gier miejskich i innych, w tym:
– konferencja branżowa pt. Wymiana myśli
– warsztaty myślenia projektowego dla dorosłych i dla dzieci
– warsztaty placemaking – Napraw Sobie Miasto
– warsztaty Green Design Thinking
– PechaKucha Night Łódź
– gra miejska – Graj i miej twórczy umysł
- happening Miej miejsce
– filmowy wieczór z designem i projekcja filmu Design & Thinking
– Dni Otwartych Pracowni
– spacer szlakiem usług publicznych i warsztaty tworzenia mapy punktów styku z usługami
publicznymi w Łodzi
– wystawy: „Myśli zmieniające świat”, „Design w przestrzeni publicznej – Do pracy rodacy!”, „Design w Terenie”, „Plaża 60+”, „Wystawa „Projektowanie… do usług!”

FMP jest jednym z narzędzi budowania marki województwa, zgodnie z ideą „Łódzkie Promuje”.

 ::

Przeczytaj także:

 

European Rover Challenge najlepszym wydarzeniem lata 2015

Najlepsze wydarzenie lata 2015 – relacja wideo

Rowery opanowały miasta? Zobacz sportowe projekty w konkursie Najlepsze wydarzenie lata 2015

Oto najlepsze kulturalne projekty lata 2015

Oto najlepsze muzyczne projekty lata 2015

 

 

Już wkrótce zdradzimy szczegóły na temat zimowej edycji konkursu na najlepsze wydarzenie

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF