...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ruszają otwarte kwalifikacje do VRL East: Surge

VRL East Surge

26 stycznia rozpoczną się otwarte kwalifikacje do VALORANT Regional League. Zawodnicy z 20 krajów powalczą o nagrody z puli 20 tys. euro i możliwość awansu do rozgrywek najwyższego szczebla, czyli VALORANT Champions Tour.

Projekt VRL to nowe e-sportowe otwarcie dla firmy Riot Games. W tym roku pojawi się osiem lig, wzorowanych na formacie ERL (lig regionalnych) z League of Legends. Za organizację rozgrywek odpowiedzialny będzie dom produkcyjny FRENZY.

Turniej VRL East: Surge będzie miał charakter międzynarodowy. Zawodnicy powalczą o nagrody z puli 20 tys. euro i awans do turnieju kwalifikacyjnego poprzedzającego Valorant Champions Tour. Na drużyny czekają trzy turnieje kwalifikacyjne rozgrywane w systemie drabinki pojedynczej eliminacji. Format zmieni się w spotkaniu finałowym, gdzie wygrany wyłoniony zostanie w ciągu trzech gier.

Zwycięzca każdego z turniejów zagwarantuje sobie bezpośredni awans do głównych rozgrywek. Ostatnia drużyna automatycznie spadnie z ligi, a miejsca 6 i 7 zawalczą w barażu z ekipami, które zdobyły najwięcej punktów w niższej klasie rozgrywkowej.

E-sportowa scena gry VALORANT jest w podobnym miejscu, w którym League of Legends było 10 lat temu. Projekt VRL East: Surge jest jednym z elementów, który ma jednoczyć profesjonalnych zawodników i fanów tytułu z naszego regionu. Jako organizator rozgrywek będziemy uważnie analizowali przebieg pierwszego sezonu VRL i wsłuchiwali się w głosy zawodników i widzów, aby jak najlepiej dostosować format do naszych standardów i oczekiwań społeczności 

Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

Harmonogram otwartych kwalifikacji:

  • 26 Stycznia – turniej kwalifikacyjny #1
  • 27 Stycznia – turniej kwalifikacyjny #2
  • 28 Stycznia – turniej kwalifikacyjny #3

Format otwartych kwalifikacji

  • Drabinka pojedynczej eliminacji (Bo1)
  • Spotkanie finałowe – do dwóch zwycięstw w spotkaniu (Bo3)

Format pierwszego sezonu

  • Faza zasadnicza – Round Robin Bo3 (każdy z każdym do dwóch zwycięstw w spotkaniu),
  • Faza pucharowa – Double Elimination Bo3 (drabinka podwójnej eliminacji, rozstawienie w zależności od wyników z fazy zasadniczej)
  • Wielki finał – Bo5 (do trzech zwycięstw).

Adam Daniluk