...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Santander Bank Polska partnerem przewodnika Startup Guide Warsaw

Startupy

Startup Guide wydaje przewodnik po warszawskim ekosystemie innowacji. Już dziś ruszają nominacje, w których można zgłaszać wyjątkowe miejsca na mapie stolicy budujące przyjazną przestrzeń dla startupów. Santander Bank Polska jest jednym z partnerów projektu. Santander Bank Polska jest partnerem 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Dane Google for Startups wskazują, jak szybko rozwija się scena startupowa w Polsce. Na koniec 2020 r. w naszym kraju działało 4,7 tys. startupów, a ich liczba w ciągu ostatnich 5 lat wzrosłą dwukrotnie1. Jednocześnie znakomita większość założycieli tego typu podmiotów jest przekonana, że ich firma wypłynie na międzynarodowe wody, a prawie 40 proc. ma nadzieję, że ich startup osiągnie status jednorożca. Santander Bank Polska chce wspierać startupy w osiągnięciu tego celu tworząc przyjazną i sprzyjającą rozwojowi platformę wymiany doświadczeń i know-how, dlatego dołącza do inicjatywy Startup Guide i wraz z pozostałymi partnerami projektu zachęca do wspólnego tworzenia „startupowego przewodnika” dla przedsiębiorców.

Startup Guide Warsaw będzie pełen informacji na temat sceny startupowej miasta, a  w tym również istotnych wskazówek dotyczących rozpoczęcia działalności gospodarczej, wywiadów z założycielami i spostrzeżeń kluczowych osób. Twórcy Startup Guide Warsaw zachęcają  do zgłaszania startupów, założycieli, programów, przestrzeni coworkingowych, uniwersytetów i inwestorów, którzy pełnią istotne miejsce na scenie startupowej miasta, do uwzględnienia w przewodniku. Zgłoszenia zbierane są przez formularz online https://startupguide.com/formP/nu6sf0m3,  do 28 czerwca 2021 roku.

Sissel-HansenJesteśmy zachwyceni, że możemy rozszerzyć naszą serię przewodników dla przedsiębiorców o Warszawę, która ma kwitnący ekosystem startupów i imponującą scenę technologiczną.

Sissel Hansen, założycielka i dyrektorka generalna wydawnictwa Startup Guide

Dariusz PaczewskiW Santander Bank Polska wierzmy, że innowacje biorą się z obsesji na punkcie klienta. Każdego dnia ulepszamy i digitalizujemy swoje procesy, tak aby zapewniać jeszcze wyższą jakość usług i produktów. Warszawa to jedno z miast, w którym nasz bank ma swoją centrale, oprócz tego to właśnie tutaj spotykamy się ze startupami w ramach programu akceleracyjnego i nie tylko. Cieszymy się, że możemy zostać partnerem projektu, który wspiera przedsiębiorców i pokazuje jak wiele możliwości mają młode firmy prowadząc swój biznes razem z nami.

Dariusz Paczewski, Digital & Innovation Leader z Santander Bank Polska

Aureliusz GórskiJako Fundacja Venture Café Warsaw wierzymy w otwarte dzielenie się narzędziami i zasobami oraz tworzenie platformy z rozwiązaniami, które wyrównują i wzmacniają potencjał naszych partnerów społecznych i otoczenia. Od lipca 2020 roku koncentrujemy się na wzmacnianiu ekosystemu innowacji w Warszawie. Postawiliśmy pierwszy krok do stworzenia Dzielnicy Innowacji tworząc inkluzywną platformę współpracy w Kampusie Innowacji CIC. W tym roku uruchamiamy program Innovation Visitors Bureau w Warszawie. Startup Guide to nasz wymarzony partner – bardzo doświadczony ekspert zewnętrzny, specjalizujący się w wyszukiwaniu i publikowaniu obiektywnych informacji o ekosystemie startupowym w mieście. Startup Guide Warsaw będzie dostępny w kluczowych miejscach łączących przedsiębiorców, inwestorów, startupy i innowatorów z całego świata. Wierzymy, że będzie on impulsem do rozwoju przedsiębiorczości w Warszawie.

 Aureliusz Górski, współzałożyciel CIC Poland i dyrektor wykonawczy Venture Café Warsaw

Michał KramarzW Warszawie mieszają się kultury i doświadczenia, ambicje i kreatywność. Kiedy zobaczyliśmy teren dawnej fabryki wódek na historycznej Pradze, wiedzieliśmy, że to idealna lokalizacja dla naszego Google for Startups Campus. Od tego czasu jesteśmy świadkami, jak miasto zmienia się w błyskawicznym tempie, przyciągając inwestorów i talenty z całego świata, wypełniając warszawskie uczelnie i wyrastające tu drapacze chmur. Jeśli szukasz najbardziej dynamicznego i ekscytującego miasta do rozwijania startupów w Europie, to właśnie Warszawa jest miejscem, w którym powinieneś być. Startup Guide Warsaw pomoże Ci poruszać się po tutejszej społeczności.

Michał Kramarz, szef Google for Startups w Europie Środkowej

Startup Guide Warsaw zostanie stworzony we współpracy z Fundacją Venture Café Warsaw i jest wspierany przez Google for Startups, Santander Bank Polska, InnoEnergy i Miasto Stołeczne Warszawa.

Książka zostanie wydana drukiem i  w wersji cyfrowej w lutym 2022.


1 Raport Google „Tak tworzyła się historia. 5 lat Google for Startups w Europie Środkowo-Wschodniej”, https://campus.co/warsaw/weturn5/


Źródło: Santander Bank Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF