...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zortrax Dental S.A. rozpoczął emisję crowdinvestingową by wprowadzić na rynek stomatologiczną drukarkę 3D

Zortrax Dental S.A. rozpoczął emisję crowdinvestingową by wprowadzić na rynek stomatologiczna drukarka 3D

Zortrax Dental S.A., spółka należąca do międzynarodowego lidera druku 3D, firmy Zortrax S.A., zamierza pozyskać 4 mln zł, by budować swoją pozycję na dynamicznie rosnącym rynku druku 3D dla stomatologii i protetyki. Pozyskane z emisji pieniądze zostaną zainwestowane w produkcję pierwszej serii opracowanej już drukarki stomatologicznej Zortrax Inkspire 2 Dent oraz promowanie tego urządzenia na rynkach Europy, Azji i USA. Rafał Tomasiak CEO i Karolina Bołądź Co-founder Zortrax są laureatami 4. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

W dniu 17 czerwca 2021 r., spółka opublikowała stronę ze szczegółami emisji crowdinvestingowej.

Malgorzata-MisiewiczNasz plan rozwoju oparty jest na mocnych filarach w postaci doświadczenia oraz zaplecza grupy Zortrax. Prace nad autorskim urządzeniem dla lekarzy dentystów, tworzonym przy współpracy z praktykami, znajdują się na finiszu. Zaangażowanie inwestorów społecznościowych ma nam pomóc w krótkim czasie dostarczyć pierwszą partię drukarek i tym samym odpowiedzieć na potrzeby rynku, który za cztery lata ma być wart prawie miliard dolarów, przy rocznym wzroście rzędu 17%. Chcemy rosnąć jeszcze szybciej i skalować się, co umożliwi planowany na kolejny rok debiut na warszawskim parkiecie.

Małgorzata Misiewicz, prezes Zortrax Dental SA. 

Pozyskane z emisji środki zostaną rozdzielone między przyjęte do realizacji cele w następujących proporcjach:

  • produkcja pierwszej partii drukarek stomatologicznych: 3 100 000 zł – Te środki zostaną wykorzystane do sfinansowania kosztów produkcji już opracowanego urządzenia, opartego na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED.
  • kampanie wizerunkowe w USA, Europie i Azji: 900 000 zł – Ponieważ Zortrax Dental S.A. zamierza sprzedawać swoje rozwiązania globalnie, część środków pozyskanych z emisji spółka chce przeznaczyć promocję marki w USA i Europie (700 000 zł) oraz Azji (200 000 zł).

Druk żywicowy ma w stomatologii i protetyce ogromny potencjał. Ta technologia zapewnia nowy poziom szybkości i łatwości w porównaniu do tradycyjnych metod produkcji. Fotopolimerowe drukarki 3D, takie jak Zortrax Inkspire 2 Dent, mogą drukować korony, mosty lub szablony chirurgiczne z żywic biokompatybilnych. Żywice odlewnicze mogą posłużyć do druku wzorców wykorzystywanych w odlewaniu stosowanych w stomatologii metali.

Na tej podstawie, Zortrax Dental SA szacuje, że w 2024 roku osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie 65,9 mln zł (wariant bazowy). Aby tego dokonać, spółka planuje osiągnięcie europejskiego zasięgu sprzedaży na Q2 2022, a niecały rok później chce już działać globalnie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF