...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Seria filmów dokumentalnych „Swoją Drogą” w Onecie, partnerem marka Łomża

Od 9 kwietnia w Onecie, co tydzień, będzie można oglądać cykl siedmiu fascynujących dokumentów pt. „Swoją Drogą”, zrealizowanych wspólnie z producentem piwa Łomża. Bohaterami odcinków są m.in. Adam Kownacki, Szczepan Twardoch, Maciej Rutkowski oraz Krzysztof Materna. Celem twórców jest pokazanie, że warto w iść swoją drogą, pozostać sobą i być wiernym swoim wartościom.

„Swoją Drogą” to seria filmów dokumentalnych o osobach, które za sprawą swoich umiejętności dały się poznać szerokiej publiczności, m.in. najlepszy polski bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki, pisarz Szczepan Twardoch, wicemistrz Świata w windsurfingu Maciej Rutkowski czy też artysta Krzysztof Materna. W parze z nimi zostaną przedstawione osoby znane znacznie węższemu gronu, ale których historie są równie ważne w przekazie filmu. Celem serii dokumentów jest kreowanie pozytywnych postaw ludzkich, takich jak bycie wiernym swoim wartościom, kierowanie się pasją w życiu i podążanie swoją drogą. Na historie bohaterów będzie można spojrzeć dodatkowo okiem znakomitych polskich reżyserów znanych nie tylko z form dokumentalnych, ale również filmów fabularnych czy reklamowych. Za kamera stanęli Grzegorz Jankowski, nominowana do Oskara Aneta Kopacz, duet reżyserski Jakubowska-Gronowski oraz Michał Materna. Twórcy otrzymali dużą swobodę w tworzeniu swoich dokumentów oraz przedstawieniu bohaterów, wynikiem czego są filmy odznaczające się różnorodnością formy i sposobem opowiadania historii. Ich wspólnym mianownikiem jest autentyczność, bycie wiernym sobie oraz obranym przez siebie wartościom.

– Projekt „Swoją Drogą” bardzo mnie zainteresował. To niezwykle inspirujące, spotykać młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje oraz rzeczywiście idą własną droga z tak niesamowitą determinacją i konsekwencją. Ci ludzie mają serce, mają wielką siłę przebicia – nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Oni działają zupełnie inaczej niż ja działałam w ich wieku, mają większą pewność siebie, mają inne narzędzia. To jest niezwykle inspirujące, a film, który nakręciłam jest właśnie o oddaniu, o determinacji i o takim działaniu z pasją. Niezwykle ciekawe jest dla mnie to, że w tych historiach nie ma rezygnacji z życia. Znajdziemy tam natomiast miejsce na rodzinę i na dzieci. To jest pasja życia! – opisała swój udział w projekcie Aneta Kopacz, reżyserka dwóch filmów.

– Dłuższe formy wideo to idealne narzędzie do opowiadania historii. Tych pasjonujących, kolorowych, ciekawych i ważnych. Marka Łomża chce opowiadać o swoich wartościach, które Onet podziela.
Wybór własnej drogi, realizacja celów na swoich warunkach, czy czerpanie przyjemności z życia
w zgodzie z etyką. Jesteśmy przekonani, że seria dokumentów może być dużą dawką inspiracji dla naszych widzów i wartościową formą spędzenia wolnego czasu. Chcemy współpracować z dojrzałymi
i odpowiedzialnymi partnerami, którym zależy na jakościowych treściach i szerokiej dystrybucji” – mówi Sabina Lipska, dyrektor video Ringier Axel Springer Polska

Filmy zostały zrealizowane we współpracy z marką piwa Łomża.

 

– Ponad dwa lata temu, pracując nad odświeżeniem pozycjonowania zastanawialiśmy się nad wartościami marki oraz jej miejscem na piwnej mapie. Zdecydowaliśmy, że chcemy dawać konsumentom coś więcej niż sam produkt, a naszą misją jest wspieranie ich w podążaniu własną drogą. Wierzymy, że postępując w zgodzie ze sobą i będąc autentycznym jest się w pełni szczęśliwym. My również tę swoją drogę obraliśmy. Jest nią regionalność. Nie chcemy być dużą, masową marką, ale też nie próbujemy udawać kraftowego mini browaru. Jesteśmy dumni z jakości naszych produktów i konsekwentnie realizujemy cele, które sobie założyliśmy. Seria „Swoją drogą” to niejako hołd złożony przez markę osobom, które wyznają te same wartości i znajdują satysfakcję w podążaniu swoją drogą, często mimo wielkich przeciwności – Maciej Dymalski, wicedyrektor marketingu Van Pur – reprezentujący markę Łomża partnera filmu.

– Ogromnie się cieszę się, że możemy realizować projekty, które łączą w sobie wartości artystyczne, społeczne i jednocześnie będące bliskie wartościom marki – w tym przypadki marki Łomża. Każdy z filmów zrealizowany przez różnych twórców z udziałem różnych bohaterów pokazał nam, jak dużym obecnie wyzwaniem jest pozostanie wiernym sobie, ale też dał nam naukę, że swoje wartości życiowe należy realizować w działaniu, by być wiarygodnym a przez to atrakcyjnym dla innych ludzi w tym przypadku widzów, którzy będą mogli w Onecie obejrzeć przygotowane dla nich filmy Marcin Klimczak, Head of Content Strategy MediaCom Beyond Advertising.

Filmy będą dostępne na dedykowanej stronie w Onecie od 9 kwietnia br. Co wtorek o godz. 20.00 na stronie pojawi się będ kolejny nowy odcinek, któremu będzie towarzyszyć premiera na głównej stronie Onetu. Za realizację całej serii odpowiada firma produkcyjna Lulu Production we współpracy z MediaCom Warszawa oraz Onetem. Producentami wszystkich filmów są Olga oraz Bartosz Cerkascy.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF