...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Seszele – dlaczego warto wybrać na wakacje?

Fregate Island Seszele wycieczki Carter

Wycieczki na Seszele to marzenie każdego konesera luksusu i wytrawnego podróżnika. Wyspy urzekają odwiedzających swoim nieziemskim pięknem: bujną zielenią, bogactwem krajobrazów, granitowymi zatokami, plażami z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą oceanu.

Wyspy zachwycają egzotycznym klimatem, kolorowymi rafami koralowymi i świetną bazą wypoczynkową w postaci luksusowych hoteli i butikowych ośrodków wypoczynkowych, składających się z willi. Ze względu na unikalny charakter archipelag Seszeli ma bardzo duży procent powracających gości.

Geografia i ukształtowanie Seszeli

Seszele  to niewielkie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, na północny wschód od Madagaskaru, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki Wschodniej.

Archipelag Seszeli to grupa 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego; dwa główne archipelagi to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. Tylko 33 wyspy są zamieszkane na stałe przez lokalną ludność. Największa z wysp to Mahé, zamieszkiwana przez 80% ludności ze stolicą kraju Victorią; na Mahé znajduje się także najwyższy szczyt kraju Morne Seychellois – 905 m n.p.m.. Podrózni, którzy lubią zwiedzanie i cenią lokalne klimaty powinni odwiedzić plantację przypraw, fabrykę rumu oraz tradycyjny targ Victoria Market z kolorowymi straganami pełnymi owoców, egzotycznych warzyw i świeżo złowionych ryb. Pozostałe większe Wyspy Wewnętrzne to Praslin (38,8 km2), Silhouette (20,7 km2) i zaliczana przez wielu podróżnych do najpiękniejszych wysp świata – La Digue o powierzchni zaledwie 10,4 km2. Wszystkie są gęsto porośnięte tropikalnym lasem deszczowym. Wyspy Seszeli dzielą się na dwa rodzaje ze względu na ich pochodzenie. 32 z nich to wyspy wulkaniczne, zbudowane z zasadowych skał; są one większe i charakteryzują się urozmaiconą i bardziej górzystą rzeźbą terenu z płaskim wybrzeżem. Pozostałe to wyspy zbudowane z koralowców; bardziej płaskie i wznoszące się niewiele ponad taflą turkusowego oceanu. Do wysp koralowych zaliczamy Amiranty, Farquhar i Aldabra. Aldabra to największy koralowy atolu świata; jest on domem dla 150 tysięcy żółwi i niezliczonych gatunków ptaków morskich.

Ekskluzywne wczasy na prywatnych wyspach

Wczasy na jednej z rajskich prywatnych wysp na Seszelach to luksus dla elit i najbardziej wymagających podróżnych, którzy oczekują totalnej prywatności i obsługi kamerdynera. North Island i Fregate Island to 2 wyspy dla Klientów z zasobnym portfelem; dostać się tam można wyłącznie helikopterem z wyspy Mahe. Przestronne wille w afrykańskim stylu z dużymi basenami bez krawędzi zadowolą najbardziej wyrafinowane gusta. Hotel Four Seasons na wyspie Desroche to świetna opcja dla rodzin, które cenią aktywny wypoczynek z dala od tłumów i otoczenie natury. Z kolei designerski i przyjazny środowisku hotel Zil Pasyon Six Senses na niewielkiej, dzikiej wyspie Felicite to świetny wybór dla par na romantyczną podróż poślubną. Zil Pasyon oferuje wspaniałe wille z basenem, z których podziwiać można pocztówkowe zachody słońca. Niemniej romantyczną ale bardziej dostępna cenowo to Round Island, nieopodal Mahe, która liczy tylko 10 willi z prywatnym basenem i tarasem z bezpośrednim zejściem do morza oraz ustronnej, własnej plaży.

Jak dolecieć na Seszele?

Najlepiej z 1 przesiadką w Dubaju, liniami Emirates.

Co czyni Seszele tak niezwykle atrakcyjnym kierunkiem?

W wielkim skrócie ujmując, Seszele to ekskluzywny i tropikalny raj z dala od typowych turystycznych miejsc, najpiękniejsze i najbardziej białe plaże świata oraz cudowna endemiczna fauna i flora. Ponadto archipelag oferuje odwiedzającym:

  • wakacje w luksusie, w otoczeniu jak z pocztówki
  • ekskluzywny wypoczynek, gdzie zapominamy o całym świecie
  • tak ważną w tych czasach kameralność – hotele są butikowe, ponadto znajdziemy tam prywatne wyspy, które są domem wyłącznie dla jednego hotelu.

Ze względu na prywatny i kameralny charakter Seszeli to ulubiony kierunek dla gwiazd sportu i wielu celebrytów oraz milionerów.

Poszukujecie wspaniałych wakacji w rajskiej scenerii granitowych skał? Biuro podróży luksusowych CARTER®  serdecznie zaprasza do kontaktu. Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem sieci Four Seasons i Six Senses, tym samym posiadamy specjalnie wynegocjowane stawki, lepsze niż bezpośrednio w hotelu czy też na popularnych portalach rezerwacyjnych.
Zadzwoń i sprawdź, a nie będziesz zawiedziony!

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje:

https://carter.eu/blog/wakacje-na-seszelach/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

Carter wycieczki


Źródło: Biuro podróży CARTER

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF