...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Tworzenie stron internetowych – od czego powinieneś zacząć?

tworzenie stron www

Żeby utworzyć własną stronę WWW od podstaw, musisz mieć dużą wiedzę i doświadczenie, jeśli mowa o profesjonalnym serwisie. Konieczna jest znajomość języków HTML, CSS, PHP i innych, a także umiejętność projektowania grafiki. W przeciwnym wypadku nie obejdziesz się bez wsparcia specjalistów. Od czego powinieneś zacząć, jeśli chcesz tworzyć strony WWW?

W artykule znajdują się linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie, zostaniesz przeniesiony na stronę reklamodawcy, gdzie będziesz mógł zapoznać się z konkretną ofertą na produkt lub usługę. Klikając w linki afiliacyjne nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę redakcji brief.pl i naszą niezależność.

Projektowanie witryn internetowych – niezbędna wiedza

Zanim będziesz w stanie stworzyć profesjonalnie wyglądający serwis, musisz najpierw zdobyć odpowiednie umiejętności. Obecnie oczekiwania klientów są coraz większe. Strona ma nie tylko ładnie wyglądać, ale także być funkcjonalna, zoptymalizowana pod SEO, a przede wszystkim dostosowana do oczekiwań użytkownika. To powoduje, że twórca witryn musi w mniejszym lub większym stopniu opanować wiele zagadnień, do których należy zaliczyć:

  • HTML – czyli Hypertext Markup Language. Chodzi o kod, który używany jest do tworzenia struktury strony i jej zawartości. Za pomocą tego języka określasz, jak witryna będzie wyglądać w przeglądarce. Dodajesz akapity, nagłówki, hiperłącza, wypunktowania i wiele innych elementów. HTML od lat stanowi absolutną podstawę w tworzeniu stron.
  • CSS – czyli Cascading Style Sheets. Ten język służy do opisywania sposobu prezentowania informacji na stronach WWW. Za jego pomocą możesz definiować takie elementy jak rodzaj czcionek, kolor tła i nie tylko.
  • PHP – z funkcjonalności PHP korzysta około 80 proc. stron WWW na świecie. Ma ona zastosowanie w przypadku rozbudowanych aplikacji webowych, gdyż znakomicie sprawdza się w zarządzaniu dużą ilością danych.
  • JavaScript – czyli język skryptowy. Wykorzystywany jest m.in. do tworzenia animacji, interaktywnych map i wielu innych elementów strony WWW, które ją uatrakcyjniają.
  • MySQL – czyli system zarządzania relacyjnymi bazami danych. Jest on bardzo popularny, a to m.in. z tego względu, że jest stosunkowo łatwy w obsłudze.
  • User Experience – czyli projektowanie stron, które bierze pod uwagę tzw. doświadczenie użytkownika. Witryna ma internautę pozytywnie zaskakiwać, a nie zniechęcać do dalszego korzystania.
  • SEO – obecnie dla zdecydowanej większości witryn ruch organiczny z wyszukiwarki Google jest ważnym lub najważniejszym źródłem odwiedzin. Strona WWW musi być dostosowana do wymagań algorytmu tej wyszukiwarki, żeby mogła osiągnąć wysokie pozycje na istotne dla danej działalności frazy.

Nie są to wszystkie technologie i dziedziny, które powinien znać twórca stron WWW. Tak naprawdę wymagania pod tym względem wciąż się zmieniają i coraz częściej powstanie witryny wymaga skorzystania z kompetencji kilku specjalistów.

Jak łatwo stworzyć profesjonalną stronę?

Jeśli nie zamierzasz specjalizować się w projektowaniu stron WWW, nie ma większego sensu, żebyś przyswajał języki programowania. Wystarczy, że poznasz podstawy, które będą ci potrzebne do zarządzania witryną. Tylko – jak założyć serwis internetowy? Obecnie możesz to zrobić bardzo łatwo na kilka sposobów. Oto one:

  • Postaw na kreator WWW – czyli aplikację, za pomocą której szybko i wygodnie stworzysz profesjonalną witrynę. Wybierasz z wielu gotowych szablonów, które następnie możesz dopasować do swoich oczekiwań. Możesz korzystać z edytora zdjęć, wstawiać multimedia, formularze kontaktowe i inne rozwiązania, które są ci potrzebne. Strona automatycznie będzie mieć mobilną wersję. W przypadku tej usługi nie musisz martwić się dodatkowym wykupieniem hostingu, a płacisz za nią w formie wygodnego abonamentu.
  • Zleć wykonanie witryny – tworzenie stron jest dziedziną, która wymaga wiedzy, doświadczenia i czasu. Jeśli dopiero się jej uczysz, to minie wiele czasu, zanim będziesz w stanie zrealizować profesjonalny serwis. Możesz po prostu zlecić to zadanie fachowcom, a sam zająć się tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. W home.pl ceny realizacji stron WWW są zróżnicowane. Żeby dowiedzieć się, jaki będzie dokładny koszt, wyślij zapytanie z prośbą o indywidualną wycenę. Otrzymasz ją za darmo i nie będzie ona w żaden sposób zobowiązująca.

Tworzenie stron internetowych to umiejętność, która zdecydowanie przydaje się w dzisiejszych czasach. Jednak zdobycie i rozwijanie wiedzy z tego zakresu to zajęcie czasochłonne. Dlatego najlepiej zacząć swoją naukę od zarządzania gotową stroną internetową – tą, którą stworzysz w kreatorze lub tą, którą zbudują dla Ciebie profesjonaliści.


Źródło: home.pl

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF