...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Skuteczna e-sprzedaż? Zainwestuj w system ERP!

system ERP

Przetwarzanie licznych transakcji, wystawianie i aktualizowanie ofert w różnych systemach sprzedażowych, obsługa logistyczna zamówień. To tylko część procesów realizowanych w branży e-commerce. W jaki sposób zapewnić ich sprawny przebieg?

Odpowiedzią jest inwestycja w system ERP, który sprawdza się w e-commerce i retail. Automatyzuje powtarzalne czynności, przyspieszając m.in. realizację i wysyłkę zamówień. Przykładem takiego rozwiązania jest system Streamsoft Verto.

Back-office po stronie ERP

System Streamsoft Verto odciąża od operacji system frontowy e-sklepu, przejmując realizację procesów „na zapleczu”, takich jak rezerwacja produktów, rejestracja płatności za zamówienie, przygotowanie towaru do wysyłki czy aktualizacja stanów magazynowych. Jest to możliwe poprzez integracje ze środowiskiem otaczającym e-commerce – m.in. internetowymi platformami sprzedaży, systemami płatności elektronicznych czy systemami firm kurierskich.

Sprawna sprzedaż na wielu platformach

Korzystając z systemu ERP, zapewniasz porządek ofert i stanów magazynowych zarówno w systemach e-commerce, jak i na platformach marketplace. Unikasz m.in. rozbieżności między faktyczną ilością towaru dostępnego do sprzedaży a ilością podaną w ofercie. Z pomocą jednego narzędzia możesz również zebrać i zrealizować zamówienia z różnych źródeł, co gwarantuje jednolity standard obsługi transakcji sprzedaży. Wpływa to na pozytywne doświadczenie zakupowe i wizerunek marki w oczach klientów niezależnie od miejsca styku z nią.

Przyjmowanie wpłat i zwrot środków – szybko i wygodnie

Rejestracja wpłaty chwilę po otrzymaniu przelewu i automatyczne parowanie kwoty z zamówieniem? Oczywiście! Szeroki katalog integracji z bankami i systemami płatności online gwarantuje sprawną i bezbłędną realizację transakcji. Oznacza to szybszą wysyłkę opłaconego towaru. Bezproblemowo przebiega także procesowanie ewentualnych zwrotów i reklamacji.

Usprawniona współpraca z kurierami

W e-commerce istotna jest też szybka obsługa logistyczna zamówień. Zapewnia ją integracja ERP z systemami firm kurierskich – krajowych i zagranicznych. Umożliwia sprawne przygotowanie dokumentacji związanej z transportem towarów (etykiety, listu przewozowego), śledzenie statusu przesyłek i rozliczenie pobrań.

Streamsoft Verto oferuje ponad 50 różnych integracji z systemami firm kurierskich: od najpopularniejszych operatorów w Polsce (m.in. Xpress Couriers, UPS, DPD, InPost, GLS, Fedex, DHL, Poczta Polska) po mniej i bardziej znanych przewoźników europejskich (m.in. LaPoste, Mondial, Taxydromiki, Rapido PPL).

Stały kontakt z dostawcami

Poza tym system ERP zapewnia dobrą współpracę z dostawcami towaru. Zarejestrujesz, wyślesz i przyjmiesz dokumentację związaną z zamówieniem. Obsługa standardu EDI umożliwia swobodną wymianę dokumentów pomiędzy dowolnymi systemami IT obsługującymi ten standard. W Streamsoft Verto możesz także na bieżąco śledzić status realizacji swojego zamówienia i automatycznie rozliczać transakcje B2B.

Chcesz rozwinąć swój e-biznes? Zainwestuj w system ERP!

System ERP optymalizuje wiele procesów związanych z internetową sprzedażą: od rejestracji zamówień przez przyjęcie płatności do wysyłki towarów. Poprzez integracje ze środowiskiem e-commerce przyspiesza ich realizację. Zwiększa też wydajność e-sklepu, rozumianą zarówno jako możliwość obsługi większej liczby transakcji przez sprzedawcę, jak i lepsze działanie front-endu, które gwarantuje konsumentowi sprawne przeglądanie oferty i złożenie zamówienia.

Poza tym integracje zmniejszają ryzyko błędów, np. przy powiązaniu płatności z zamówieniem. Ogranicza to liczbę zwrotów i reklamacji, zwiększa zaś satysfakcję klienta z zakupu.

Poprawnie i szybko zrealizowane transakcje w e-sklepie budują zaufanie do marki i wpływają na lojalność wobec niej. Dla firmy oznacza to większe zyski z działalności, szybki zwrot z inwestycji oraz wzrost rozpoznawalności brandu.

Najszerszy na rynku zakres integracji zapewnia system Streamsoft Verto. Szczegóły – na stronie internetowej https://www.streamsoft.pl/systemy-erp/


Źródło: streamsoft.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF