...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Stań się legendą street artu! Games Box prezentuje Street Artist Simulator

Zostań ulicznym artystą, niech sztuka czyni cię wolnym! Games Box, producent i wydawca gier wideo na PC oraz konsole, udostępnił kartę Steam oraz trailer swojego nowego projektu – Street Artist Simulator.

Gra opowiada o życiu graficiarza, którego, jak się okazuje, nie jedyną bronią jest spray. Notowany na NewConnect warszawski deweloper równocześnie pracuje jeszcze nad dwoma autorskimi tytułami – Repo Man i Riot Control, które planuje wydać w 2023 roku.

Z radością prezentujemy graczom nasz nowy tytuł, który finalnie nazwaliśmy Street Art Simulator. Ten projekt wypełnia niezagospodarowaną dotąd niszę na rynku symulatorów. Chcemy, żeby gracze mieli możliwość wcielenia się w życie, nie tylko artystyczne, ulicznego artysty. Aktualnie gra jest w fazie pre-produkcji i jeszcze nie podjęliśmy decyzji o przygotowaniu pełnej wersji gry. Na ten moment chcemy zbadać zainteresowanie projektem w środowisku graczy, dlatego zaprezentowaliśmy trailer, screeny oraz umożliwiamy zapisy na wishlistę na platformie Steam. Oczywiście cały czas pracujemy równolegle nad wcześniej ogłoszonymi tytułami – Riot Control oraz Repo Man, których premiery pełnych wersji zaplanowaliśmy na przyszły rok. Natomiast jeszcze w tym roku wersje demonstracyjne tych produkcji zaprezentujemy podczas jesiennej edycji festiwalu Steam Next.

Tomasz Supeł, prezes zarządu Games Box

W Street Artist Simulator będzie można zaprojektować własne graffiti, a następnie umieścić je w świecie gry, aby inni mogli podziwiać talent artysty. Nowy tytuł od Games Box, to gra akcji z otwartym światem, w którym zadaniem gracza będzie malowanie graffiti, znajdowanie atrakcyjnych lokalizacji pod swoje prace, a także budowanie legendy ulicznego artysty. Cała sztuka ma polegać na tym, żeby nie dać się przy tym złapać stróżom prawa, do czego będzie można wykorzystać m.in. parkour. Oprócz malowania graffiti, jednym z zadań głównego bohatera to przeżyć w Clean City. Będzie mieć pełną dowolność, może brać zlecenia za pieniądze lub używać swoich umiejętności hakerskich i zdobywać pieniądze z innych kont bankowych w nielegalny sposób. Każdy wybór w symulatorze graficiarza będzie miał swoje konsekwencje.

Games Box prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie wydawania i produkcji gier na komputery stacjonarne oraz na najpopularniejsze konsole – Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Studio w swoim modelu biznesowym zakłada produkcję oraz dystrybucję kilku gier rocznie o średnich budżetach, przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki.
Głównym inwestorem spółki i współwydawcą gier jest Ultimate Games. W portfolio produkcyjnym
znajduje się taktyczny symulator – Riot Control Simulator oraz gra akcji – Repo Man. Aktualnie w
trakcie przygotowania jest także pre-produkcja i trailer Spy Simulator.

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/2075280/Street_Artist_Simulator/
Trailer: https://youtu.be/baYrxVKNuds

***

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF