...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Trójkąty do wzięcia

Już 25 czerwca 2013 roku po raz drugi zostaną wręczone Trójkąty Efektywności Briefu w konkursie Welcome. Do 5 czerwca włącznie można zgłaszać projekty, które przyczyniły się do stworzenia lub wzmocnienia marki miejsca, projekty dzięki którym w oczach turystów, inwestorów czy mieszkańców zyskał wizerunek miasta lub regionu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące konkursu Welcome 2013 i zachęcamy do składania zgłoszeń.

Cel:
Konkurs Welcome 2013 ma na celu wyłonienie najlepszych projektów w dziedzinie budowania marek miejsc, prowadzonych we współpracy trzech stron Trójkąta Efektywności Brief: samorządów, lokalnego biznesu oraz uczelni i specjalistów.  Jednak celem konkursu nie jest przegląd i nagradzanie prac o charakterze reklamowym.

Co nagradzamy?
Poszukujemy projektów, które nie tyle promują dane miasto czy region, ale w wyjątkowy sposób tworzą jego markę, angażując do współpracy wiele podmiotów związanych z daną lokalizacją – samorząd, lokalny biznes czy uczelnię. Zgłaszać można każdą formę, dzięki której zyskał wizerunek miejsca – w oczach turystów, inwestorów czy mieszkańców.

Kogo szukamy?
Do konkursu mogę przystąpić reprezentanci wszystkich trzech stron Trójkąta Efektywności Briefu: podmioty administracji publicznej, uczelnie, firmy oraz usługodawcy komunikacji marketingowej, którzy zrealizowali projekty na rzecz budowania marki danego miejsca lub są autorami inicjatyw bądź producentami produktów, przyczyniających się do stworzenia lub wzmocnienia marki miejsca.

Jury:
Jury konkursu, pod przewodnictwem Leszka Stafieja, składa się zarówno z międzynarodowych ekspertów, przedstawili europejskich miast, jak i specjalistów z dziedziny komunikacji marketingowej.

Jak oceniamy?
Najważniejsze kryteria, które jury będzie brało pod uwagę to stopień zaangażowania w projekt i współpracy administracji publicznej, uczelni, doradców marketingowych i biznesu. Będzie oceniana także przyjęta strategia, oryginalność i innowacyjność pomysłu, stopień realizacji celu mierzony poprzez porównanie celów postawionych przed rozpoczęciem działania z wynikami uzyskanymi po jego realizacji oraz efekty zrealizowanych działań.

Kiedy się spotykamy?
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 5 czerwca 2013 r. Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone Trójkąty Efektywności Briefu, odbędzie się w 25 czerwca w Warszawie. Będzie to punkt kulminacyjny Welcome Festivalu 2013.

Szczegóły
Na stronie http://welcomefestival.pl znajdują się najświeższe informacje na temat konkursu Welcome 2013 oraz aktualne wiadomości dotyczące Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc – Welcome Festival.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF