...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Twórcy PUBG Mobile ujawniają e-sportowe plany na 2022 rok

PUBG 2022

Po udanym roku 2021 mobilna wersja popularnej gry battle royale przejdzie zmiany na e-sportowej scenie. Nowy format turniejów oraz ligi poszerzone o kolejne regiony — to wszystko czeka na fanów już w tym roku.

Zmiany będą dotyczyć PUBG Mobile Pro League, PUBG Mobile Club Open, a także mistrzostw krajowych.

W pierwszym turnieju z wymienionych dostaniemy nowy format rozgrywek. Zamiast co sezonowych relegacji otrzymamy cykl roczny. Oznaczać to będzie, że drużyna nie będzie mogła spaść z ligi między kolejnymi sezonami odbywającymi się na przestrzeni roku kalendarzowego. Dodatkowo liga zostanie rozszerzona o region Pakistanu oraz Afryki.

Zmianom ulegnie również PUBG Mobile Club Open (PMCO). Zgodnie z komunikatem, zawody przeniosą się na regionalne poziomy amatorskie i półprofesjonalne, a nowe turnieje odbędą się w Ameryce Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Drużyny PMCO nie będą już kwalifikować się bezpośrednio do Pro League. Zamiast tego będą rywalizować poprzez puchary PMNC (PUBG Mobile National Championship) i PMNC Regional z szansą na awans do Pro League w 2023 roku.

Adam Daniluk