...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Koniec darmowej poczty Google dla firm

google_workspace

Usługa G Suite ogłoszona została blisko 16 lat temu, po tym czasie twórcy zdecydowali się zakończyć jego wsparcie w dotychczasowej formie.

Przez ostatnie lata wiele firm korzystało z pakietu narzędzi Google dla firm w ramach pakietu G Suite. Najbardziej docenianą funkcją była możliwość korzystania z aplikacji Gmail z wykorzystaniem własnej domeny. Jednak od lipca firma zapowiedziała koniec wsparcia dla darmowej usługi, a wszystkie konta czeka migracja na płatną wersje Google Workspace. Dla firm oznacza to opłatę w wysokości 23 złote miesięcznie za każde aktywne konto. W większości przypadków nie będą to duże koszta i pozostanie w systemie Google będzie tańsze niż przejście do konkurencji. Problem pojawić się może w przypadku dużych firm i dość szybko rosnących kosztach przy dużej ilości użytkowników.
Pocieszeniem może być rabat przygotowany przez firmę dla użytkowników przechodzących na nowszą wersję usługi, dzięki któremu przez pierwszy rok cena spadnie do okolic 12 złotych miesięcznie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF