...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Intel ma plan jak rozwiązać półprzewodnikowy kryzys

intel fab

Fabryk zajmujących się produkcją krzemowych czipów jest na całym świecie stosunkowo niedużo, w szczególności biorąc pod uwagę stale rosnące zapotrzebowanie. Intel chce to zmienić w ciągu kilku najbliższych lat.

W ramach nowo ogłoszonych planów firma wybrała lokalizację na największą fabrykę zajmującą się obróbką krzemu na świecie. Gigantyczne przedsięwzięcie ma mieć miejsce w Ohio, a sama budowa kosztować ma Intela przynajmniej 20 miliardów dolarów. Dzięki temu na ponad 400 hektarach powstaną dwie fabryki mające zatrudniać około 3 tysięcy ludzi. W przyszłości niewykluczony również jest dalszy rozwój i wybudowanie kolejnych 6 fabryk w sąsiedztwie. Inwestycja rozpocząć się ma jeszcze w J przewiduje wydać nawet 100 miliardów dolarów w ciągu dziesięciu lat. Dodatkowo w ramach rozwoju regionu spółka przekazać ma 100 milionów dolarów na placówki edukacyjne i rozwój lokalnych talentów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF