...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

”W grupie siła”, czyli o nowościach wśród narzędzi do pracy nad kampaniami Google Ads

Chyba każdy, kto prowadzi własną działalność zarobkową, wie, jak ważna jest solidna i dobrze przygotowana reklama. W dzisiejszych czasach, nasycony wszelkimi usługami rynek nie daje dużo przestrzeni na innowacyjny pomysł na biznes, który sam z siebie będzie przynosić ogromne zyski. Trudno też znaleźć niszę, której wypełnienie zaowocuje wymiernymi finansowymi profitami. W tej sytuacji bardzo często to właśnie reklama pozwala na wybicie się spośród licznej konkurencji. Wiadomo też, że w dobie silnego rozwoju technologicznego i wszechobecności internetu to właśnie tu, w Sieci, promocja określonych usług czy produktów przynieść może najwięcej korzyści. Nic więc dziwnego, że reklamy Google Ads ciągle cieszą się stale wzrastającą popularnością.

Prowadzenie kampanii Google Ads nie jest jednak ani zadaniem prostym, ani mało wymagającym. Zwłaszcza jeśli zależy nam na faktycznych zyskach z zainwestowanego w nie budżetu i konwersjach. Stale zmieniające się opcje ustawień i zasad dotyczących reklam Google Ads wiążą się z koniecznością regularnego uaktualniania informacji, jak i posiadania sporej wiedzy o samym panelu. W związku z tym, wielu reklamodawców decyduję się na wsparcie ze strony agencji reklamowych, jest to jednak rozwiązanie dość kosztowne i często oznacza przekazanie kontroli nad kampanią osobom trzecim.

Dobra wiadomość jest taka, że równolegle do rozwoju samego Google Ads pojawia się w Sieci sporo ciekawych rozwiązań i narzędzi, które mają na celuwsparcie reklamodawców w ich samodzielnej pracy nad kampaniami. Właśnie taką pomocą jest serwis PromoNavi oferujący swoim użytkownikom szereg udogodnień i interesujących możliwości, a wiele z nich to absolutna nowość na rynku polskim.

Warto na wstępie zaznaczyć, że choć PromoNavi od niedawna jest dostępny dla polskich reklamodawców, to na świecie jest już rozpoznawalną marką. W Rosji, Brazylii czy Indonezji cieszy się popularnością. Z pewnością przyczynia się to tego fakt, że serwis ten jest oficjalnym Premier partnerem Google, co daje pewność użytkownikom, że oferowane usługi są sprawdzone i bezpieczne.

Co zatem oferuje PromoNavi?

 

  • Program partnerski CashBack

 

Najbardziej interesującą i unikatową propozycją jest chyba program partnerski CashBack polegający na stałym i regularnym zwrocie aż 5% z wydatków poniesionych na kampanie Google Ads. Warto zaznaczyć, że środki naliczane są każdego dnia. Można je przeznaczyć na kolejne kampanie lub poprosić o przelew na konto. Dodatkowo to użytkownik decyduje, kiedy i jakiej wysokości kwota ma zostać mu przelana.

Jak skorzystać z programu? Wystarczy zarejestrować się i w kilku prostych krokach połączyć konto Google Ads z PromoNavi. Cała procedura nie wprowadza żadnych zmian na kontach użytkowników, pracownicy PromoNavi nie ingerują w nie i dokładają wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa i anonimowości.

 

  • Dedykowany opiekun kampanii

 

Dla wszystkich użytkowników, którzy korzystają z programu CashBack, PromoNavi oferuje opcję indywidualnego opiekuna kampanii, który doradzi, jak ją zoptymalizować, poprawić wyniki, a następnie będzie czuwać nad jej prawidłowym przebiegiem. Oczywiście tylko po wyrażeniu zgody i udzieleniu dostępu.

 

  • Narzędzia do optymalizacji

 

Bardzo interesującą propozycją są też liczne narzędzia służące  optymalizacji kampanii oraz ułatwieniu nad nią pracy. Wyjątkowa jest tutaj  dostępność różnych opcji na jednym portalu. Nie trzeba już szukać narzędzi i przeskakiwać ze strony na stronę celem pełnej weryfikacji, bo na PromoNavi znajdzie się właściwie wszystko, a nawet i więcej.

Szukając fraz kluczowych, można tu skorzystać jednocześnie z “planera słów kluczowych” jak i z narzędzia generującego różne wariacje fraz na podstawie wpisanych przez użytkownika słów powiązanych z promowanym produktem czy usługą. Natomiast opcja podglądu reklam konkurencji czy generatora ogłoszeń pomoże w tworzeniu relewantnych i przyciągających klientów tekstów.

Warto tu zaznaczyć, że serwis stale się rozwija i wprowadza coraz to nowe rozwiązania, które skracają czas pracy nad kampanią i przyczyniają się do jej automatyzacji.

 

  • Idea

 

Wyjątkowa jest też idea samego PromoNavi. Dlaczego? Ponieważ dla wszystkich osób, które nawiążą z serwisem współpracę w ramach programu partnerskiego, każde z oferowanych narzędzi jest darmowe. Jak to możliwe? Otóż wszystko opiera się na zasadzie współpracy i wspólnych korzyści. Jasne jest bowiem, że im więcej klików w daną reklamę, tym większy ruch na stronie, co daje szanse na wzrost konwersji, a tym samym lepsze zarobki. Analogiczna sytuacja ma miejsce i tutaj. Większy obrót z kampanii generuje większe zyski, które rosną wraz z ilością użytkowników. Tymi zyskami PromoNavi chce się podzielić, rozumiejąc że przy współpracy każda ze stron zyskuje. Powiedzenie, że “w grupie siła” ma tutaj autentyczne i bardzo głębokie znaczenie.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF