...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

RemoteMyApp wybiera IBM Cloud , aby rozwijać cloud gamingową platformę Vortex

IBM poinformował, że firma RemoteMyApp będzie korzystać z zasobów IBM Cloud w celu zwiększenia globalnego zasięgu działania oraz skalowalności platformy gamingowej Vortex. Pozwala ona użytkownikom na prowadzenie rozgrywek przez aplikacje w dowolnym miejscu na świecie i prawie każdym urządzeniu – smartfonie, tablecie czy nawet smart TV – bez konieczności pobierania samej gry. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników i zwiększeniem zasięgu działania na rynki Ameryki Łacińskiej i Południowo-Wschodniej Azji, Vortex potrzebował zwiększenia skalowalności usług, aktualizacji i funkcjonalności, aby jeszcze lepiej sprostać rosnącym potrzebom graczy.

Chmura IBM na potrzeby platformy Vortex, pozwala na korzystanie z zasobów i mocy obliczeniowej wraz z kartami graficznymi GPU. W ramach współpracy IBM udostępnia wysokowydajne serwery w kilku spośród swoich 60 Data Center znajdujących się w wielu miejscach na całym świecie. Dzięki temu Vortex może obsłużyć w zasadzie nieskończoną liczbę graczy na wszystkich kontynentach, jednocześnie nie ograniczając wydajności i jakości usług oraz przy jak najmniejszym opóźnieniu. Biblioteka gier jest dostępna w chmurze, dlatego mogą z niej korzystać posiadacze nawet starszego sprzętu, gdyż ciężar obliczeń związanych m.in. z generowaniem grafiki został przeniesiony do chmury.

Sukces gier online to efekt dwóch czynników – stałego wzrostu liczby graczy oraz rosnącej popularności urządzeń mobilnych. Wdrożenie w Vortex jest jednym z przykładów wykorzystania przez firmy tego sektora rynku rozwiązań chmury IBM. Wcześniej z rozwiązań IBM Cloud skorzystały takie firmy jak: EA’s Firemonkeys, Exit Games, and LiquidSky. Wszystko po to, aby zwiększyć satysfakcję użytkowników i przyspieszyć wprowadzanie nowych gier na konkurencyjnie globalnym rynku.

Gaming jest aktualnie najszybciej rozwijającym się sektorem branży rozrywkowej, a sama sprzedaż gier wideo przynosi prawie trzy razy więcej przychodów niż światowy przemysł filmowy – mówi Andreas Hestbeck, CEO w RemoteMyApp.– Posiadamy użytkowników w niemal każdym miejscu na świecie, dlatego do dalszego rozwoju potrzebowaliśmy zaufanego partnera. IBM zaoferował nam ponadto możliwość korzystania z niemal nieograniczonych zasobów IBM Cloud oraz testowania i wykorzystania najnowszych funkcjonalności chmury w dowolnym dla nas czasie.

Wybór naszej chmury przez RemoteMyApp, na cele cyfrowej transformacji firmy jest potwierdzeniem, że IBM Cloud wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, bez względu na jakim etapie wdrożenia chmury się znajdują –  czy jako startup, czy firma z tradycyjnym IT – mówi Przemysław Galiński, IBM Cloud Platform Sales Leader Poland and Baltics. – RemoteMyApp to firma posiadająca doświadczenie na rozwijającym się i konkurencyjnym rynku gier, dlatego cieszymy się z możliwości dostarczenia usług chmurowych, zwiększających skalę jej globalnego działania.

RemoteMyApp to prężnie rozwijający się startup ze Szczecina. W połowie 2017 r. firma uruchomiła platformę gamingową Vortex oferującą  dostęp do wyselekcjonowanej biblioteki gier, z której korzysta już 6 milionów graczy. Użytkownicy po wykupieniu subskrypcji otrzymują pakiet 100 godzin gry miesięcznie i dostęp do ponad 100 produkcji, również tych najnowszych, których liczba systematycznie się zwiększa. Dodatkowo, w odróżnieniu od innych platform streamingowych, aby korzystać z Vortex, wystarczy  aplikacja, za pomocą, której użytkownicy po prostu wybierają interesującą ich grę na ulubionym urządzeniu.

Oprócz platformy Vortex, firma RemoteMyApp oferuje również rozwiązanie Remotr do streamingu gier zainstalowanych na komputerze na inne dowolne urządzenia z systemem Android oraz iOS, np. smartfon, tablet czy smart TV. Więcej informacji na stronie https://vortex.gg/ oraz http://remotemyapp.com/

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF