...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Warc 2016: 5 najlepszych kampanii marketingowych ze świata

Międzynarodowy serwis Warc.com, poświęcony komunikacji marketingowej, reklamie i ekonomii opublikował wyniki dorocznego raportu dotyczącego najlepszych firm, marek i kampanii marketingowych na świecie. Serwis opublikował także listy najlepszych lokalnych rynków. W 2016 roku Polska zajęła 14. pozycję, awansując z miejsca 17. Wśród 100 najlepszych kampanii marketingowych nie znalazła się żadna z Polski. Poniżej prezentujemy listę 5 najlepszych projektów.

Rankingi Warc100 powstaje w oparciu o takie kryteria jak: kreatywność, efektywność, strategia, liczba zdobytych nagród oraz wpływ na zmiany zachowań konsumentów. W zestawieniu pojawiły sie projekty, które były realizowane w 2015, 2014, a nawet w 2013 roku.

1. „Penny the Pirate”
Marka: OPSM (Australia)
Agencje: Saatchi & Saatchi/OMD

Kampania sieci salonów optycznych OPSM miała na celu zwiększenie liczby przeprowadzonych badań wzroku u dzieci. Przy współpracy z Uniwersytetem w Melbourne została stworzona aplikacja, która pozwala rodzicom w prosty sposób sprawdzić wzrok swoich pociech. Była ona udostępniona bezpłatnie i za jej pośrednictwem przebadano ponad 300 tysięcy dzieci.

::

2. „#LikeAGirl”
Marka: Always (globalnie)
Agencje: Leo Burnett/Starcom Mediavest Group

Inicjatywa Always #LikeAGirl otrzymała w 2015 roku tytuł najczęściej nagradzanej kampanii PR na świecie. Projekt miał na celu walkę ze stereotypowym sformułowaniem „like a girl”.

::

3. „Project Architeuthis”
Marka: America’s Navy (USA)
Agencja: Campbell Ewald

To ciekawa akcja wspierająca rekrutację kryptologów do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Wykorzystano w niej media społecznościowe: Facebook, Twitter, Instagram i Tumblr, w których były zamieszczane zagadki i zadania do rozwiązania

::

4. „Inglorious Fruits and Vegetables”
Marka: Intermarche (Francja)
Agencja: Marcel

Kampania sieci sklepów miała na celu zmniejszenie ilości wyrzucanego jedzenia, poprzez przekonanie konsumentów, że brzydkie i dziwnie wyglądające owoce i warzywa są tak samo smaczne, jak te ładne i nieskazitelne. Sieć postanowiła kupować warzywa i owoce, które nie przechodzą kontroli jakości w innych sklepach, i sprzedawać je u siebie w cenie niższej o 30 proc.

::

5. „Live Test Series”
Marka: Volvo (Szwecja)
Agencja: Forsman & Bodenfors

To właśnie z tej kampanii pochodzi spot, w którym wystapił Jean-Claude Van Damme.

::

Rankingi WARC100 dostępne są pod linkiem: http://www.warc.com/warc100.100.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF