...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Warszawa, 05.02.2024 VALORANT 2024 w Polskiej Lidze Esportowej

Polska Liga Esportowa i Riot Games mają przyjemność ogłosić plany dotyczące rozwoju ekosystemu gry VALORANT w Europie Środkowo-Wschodniej na rok 2024. Innowacje planowane są zarówno w aspekcie rozgrywek, jak i komunikacji.

Turnieje

Współpraca Polskiej Ligi Esportowej i Riot Games trwa od 2021 roku. Zaczynaliśmy od punktowego turnieju dla czterech zaproszonych drużyn z regionu, a dziś PLE odpowiada za rozgrywki amatorów i profesjonalistów w 23. krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To jest pierwsza ważna informacja, bo zarówno VALORANT Challengers East: Surge, jak i VALORANT EAST: UNITED, będą miały swoją kontynuację w 2024 roku. PLE będzie odpowiadać za organizację dwóch splitów VCL, których łączna pula nagród wyniesie 40 000 euro, a także, trzeci rok z rzędu, za circuit dla amatorów i półprofesjonalistów – VEU.

Planujemy również nowe turnieje dla core’owej społeczności i casualowych graczy. Jednym z nich będzie specjalna aktywacja dla najlepszych zawodników obu lig, wzorowana na koncepcji All-Star, którą Polska Liga Esportowa z powodzeniem realizuje już od dwóch lat. Innym pomysłem jest aktywne wykorzystanie tak zwanego offsezonu i stworzenie nowego formatu rozgrywek, opartego o reprezentacje krajów członkowskich z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Nie zapominamy o zawodniczkach. Jednym z naszych głównych celów na 2024 rok będzie stworzenie nowej przestrzeni do rywalizacji dla kobiet, dla których nasze rozgrywki mają być przedsionkiem do rywalizacji w VCT Game Changers.

W tym roku wspólnie z Polską Ligą Esportową chcemy wykonać kolejny krok w stronę amatorów i aspirujących profesjonalistów. Wierzymy, że uda się nam zachęcić większą liczbę casualowych graczy do spróbowania swoich sił w esportowym ekosystemie VALORANT EAST: UNITED i być może odkryć kolejne talenty. Podobnie jak w poprzednim roku dołożymy również starań w celu stworzenia wspólnych aktywacji podobnych do wyjazdu fanowskim busem na VCT. Wierzymy, że takie akcje pokazują charakter społeczności VALORANT w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej oraz budują wizerunek regionu w całej Europie – mówi Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager Eastern Europe w Riot Games.

Komunikacja

Innowacje przewidujemy również w obszarze komunikacji ze społecznością. Pierwszą, najważniejszą, będzie wprowadzenie dedykowanej storny internetowej dla regionu East, która będzie agregatem informacji na temat wszystkich naszych rozgrywek. To mamy nadzieję otworzy wiele nowych możliwości komunikacyjnych i rozgrywkowych, ale również zmniejszy próg wejścia w świat esportu dla casualowych graczy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z 2023 roku, bo pokazaliśmy, że w sposób odpowiedzialny i harmonijny jesteśmy w stanie rozwijać ekosystem esportowy VALORANT w Europie Środkowo-Wschodniej. Nieustannie rozmawiamy z przedstawicielami społeczności, wiemy jakie rzeczy trzeba poprawić, a jakie jeszcze mocniej rozwijać. Wierzę, że najbliższe 12 miesięcy zapowiada się jeszcze bardziej pracowicie – mówi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Niezmiernie miło nam również poinformować, że Polska Liga Esportowa po raz kolejny będzie odpowiedzialna za polskojęzyczną transmisję najbardziej prestiżowych rozgrywek VALORANT na świecie – VCT EMEA, VCT Masters Madryt, VCT Game Changers oraz mistrzostwa świata VALORANT.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF