...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Warszawa nowym źródłem talentów dla technologicznego rekrutera

Frank Recruitment Group – jedna z największych na świecie firm rekrutacyjnych zajmująca się obsługą wąskich specjalności w branży IT wchodzi do Polski. Biuro agencji już od 1 października będzie działać przy słynnej Hali Koszyki w Warszawie. Globalna marka otworzy tym samym pięćdziesiąt nowych miejsc pracy dla HR-owców z Polski. Firma zdecydowała się na otwarcie biura właśnie w Warszawie ze względu na wysoką dynamikę rozwoju branży technologicznej w Polsce.

Spośród dziewięciu marek firmowych Frank Recruitment Group w Polsce działać będą trzy: Nigel Frank International, Pearson Frank oraz Washington Frank. Agencja w Polsce będzie więc poszukiwać ekspertów posługujących się rozwiązaniami Microsoft Dynamics i programistów do pracy głównie w systemach CRM i ERP.

Według badań Gartnera (Application Software Forecast 2018) w 2018 roku oba rynki CRM i ERP zanotowały znaczące wzrosty (kolejno 21% i 11,22%). W obu przypadkach wyniki te przewyższają noty innych państw w Europie, takich jak Wielka Brytania, Francja, czy Niemcy.

– Czekaliśmy na odpowiedni moment, żeby rozpocząć działalność na polskim rynku. Biorąc pod uwagę opinie analityków branżowych nie mamy wątpliwości, że otwieramy biuro we właściwym czasie –mówi James McDonagh – dyrektor Frank Recruitment Group na Europę Centralną i Wschodnią. – Polska wyraźnie wyróżnia się na tle innych krajów europejskich najszybciej rozwijającym się sektorem technologicznym. Dodatkowym argumentem, znacząco podnoszącym walory miejsca jest fakt, że swoje biura ma tutaj także wielu naszych klientów, dzięki czemu będziemy w stanie odpowiadać na ich potrzeby szybciej i jeszcze trafniej.

Wśród atutów Polski przemawiających za tym, że jest właściwym wyborem kierunku ekspansji dla specjalistów z dziedziny technologii świadczy zagęszczenie dużych firm lokujących swoje filie właśnie w Polsce. W 2017 roku aż dziewiętnaście przedsiębiorstw z zestawienia Deloitte Technology 50 Central Europe miało siedzibę w Polsce, wykazując przy tym imponujące wyniki.

Dla Zoe Morris – COO we Frank Recruitment Group to obraz trendu, który będzie się utrzymywał w kolejnych latach: – Połączenie wzrostu technologicznego, innowacyjności i przedsiębiorczości sprawiło, że wybór Warszawy na siedzibę kolejnego biura sieci był dla nas stosunkowo łatwą decyzją.

Otwarcie biura rekrutacji specjalistów branży IT jest nie tylko wynikiem dobrej oceny kondycji polskiego rynku, ale stanowi także szansę na podtrzymanie jego rozwoju. W najnowszym Rankingu Innowacyjności Bloomberga Polska zajęła 21 miejsce, ustępując zaledwie o dwie pozycje Chinom i o cztery Wielkiej Brytanii. Specjaliści szacują jednak, że do rozwoju gospodarki wciąż brakuje nam wyspecjalizowanych, znajdujących zatrudnienie na rodzimym rynku kadr (nawet 50 000 programistów i deweloperów).

Frank Recruitment Group w Warszawie otworzy już swoje piąte biuro w tym roku. Wcześniej swoją inaugurację miały filie w Tampie, Denver (Stany Zjednoczone), Barcelonie (Hiszpania) i Amsterdamie (Holandia). Firma nastawia się na zatrudnienie absolwentów wyższych uczelni (ze stopniem co najmniej licencjata) na stanowisku Junior Recruitment Consultant oferując im możliwości awansowania w ciągu roku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF