...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wedel z raportem „Z przyjemnością dla przyszłości”

Producent słodyczy Wedel wypuszcza raport dotyczący odpowiedzialnego biznesu. Premiera badania jest również okazją do wykonania świetnego gestu w celach ochrony przyrody. Firma zadeklarowała, że posadzi w okolicach stolicy 2 hektary lasu. Również i my możemy mieć udział w tym projekcie!

Wedel w raporcie zaprezentował aż 10 rzeczy, które stworzyli w ramach odpowiedzialnego biznesu. Wśród nich znajdziemy informację o biurze w warszawskim Kamioku, która zasilana jest energią pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. W 2021 r. zredukowano emisję dwutlenu węgla do atmosfery o niemal 12 tys. ton.

By pomagać przyrodzie, Wedel na dachu fabryki stworzył pasiekę, w które mieszka pół miliona pszczół, a nieopodal głównego biura znajdują się budki lęgowe dla ptaków. Zakład również zaczął swoją wewnętrzną kampanię „zero waste”, która promuje wśród pracowników segregowanie odpadów. Ciekawostką jest to, że nawet niewykorzystywane elementy podczas produkcji słodyczy znajdą swój użytek. Skrawki wafli trafiają np. do batonów Bajeczny.

Poza działalnością ekologiczną producent zajmuje się też aktywnościami charytatywnymi. Wedel do tworzenia swoich słodyczy wykorzystuje kakao z Ghany, dlatego firma angażuje się także w działania skierowane do mieszkańców tego kraju. Otworzyli już szkołę w mieście Tema, do której uczęszcza ok. 40 dzieci. Firma wspiera też różne inicjatywy, na cele charytatywne w ubieglym roku przeznaczyli aż 20 ton słodyczy i 324 tys. zł.

W akcjach Wedla udział wziąć może każdy z nas. Wystarczy wypełnić krótki quiz na stronie: www.wirtualnedrzewa.pl/wedel, a jesienią w ramach otwarcia lasu zostanie posadzone kolejne drzewo.

Raport odpowiedzialnego biznesu Wedla dostępny jest pod adresem: https://wedel.pl/o-firmie/aktualnosci/pierwszy-raport-CSR.


 

Adam Daniluk