...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wskaźniki marketingowe, które są istotne w social mediach

wskazniki-marketingowe-ktore-sa-istotne-w-social-mediach

Planowanie i realizacja działań w social mediach to nie tylko wymyślanie ciekawych i chwytliwych treści oraz budowanie relacji z klientami. Oczywiście, to niezwykle ważny element naszej aktywności w mediach społecznościowych, ale w jaki sposób dowiemy się, czy nasze poczynania są skuteczne, jeśli nie będziemy na bieżąco analizować efektywności kampanii w social mediach? W tym celu warto wykorzystać wskaźniki marketingowe.

Dlaczego warto analizować wskaźniki marketingowe w social mediach?

Na samym początku, zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych wskaźników marketingowych w social mediach, zastanówmy się, dlaczego w ogóle powinniśmy wdrożyć w codziennej pracy bieżące monitorowanie tych mierników naszej aktywności w social mediach.

To bez wątpienia najbardziej oczywisty sposób na to, by w łatwy i syntetyczny sposób zweryfikować, czy nasze starania w celu zwiększenia zaufania klientów i sprzedaży są efektywne. Dzięki wskaźnikom dokładnie wiemy, które obszary aktywności marketingowej są naszą mocną stroną, a w których aspektach należy wnieść poprawki. Oczywiście istotne jest również wyważenie i dostosowanie naszych treści do specyfiki każdego serwisu społecznościowego. Zestaw narzędzi do zarządzania Social Media wyposażony w dostosowane do każdego serwisu wskaźniki zapewni nam komplet danych na temat popularności naszego profilu w każdym wykorzystywanym przez nas kanale.

wskazniki marketingowe

Co analizować na Instagramie?

Które wskaźniki marketingowe są najważniejsze i w największym stopniu wpłyną na nasze przyszłe działania w social mediach? Tutaj musimy rozgraniczyć specyfikę każdego serwisu i przedstawić najważniejsze wskaźniki dla każdego z nich.

Rozpoczynając od popularnego Instagrama, większość przedsiębiorców kładzie ogromny nacisk na wskaźniki zasięgu, podczas gdy to nie one pokazują nam, czy nasze konto w istocie jest wartościowe. W tym obszarze warto skupić się na wskaźniku zaangażowania, który w dłuższym okresie pokaże nam, czy nasze konto zdobywa coraz większą popularność.

Z pomocą NapoleonCat możemy także dokładnie przeanalizować, jakie treści i w jakim momencie publikować wspierając swoją aktywność zaawansowaną funkcjonalnością równoległego porównywania danych z wielu kont. Co jeszcze jest istotne w analizie swoich działań na Instagramie? Oczywiście kwintesencja tego medium, czyli hasztagi. To właśnie hasztagi popularne w tym momencie w naszej branży mogą znacznie wpłynąć na zwiększenie zasięgów, a ich analiza w relatywnie prosty sposób może przyczynić się do zdobycia nowej rzeszy obserwujących.

NapoleonCat dostarcza nam także narzędzi ułatwiających stały monitoring profili Instagram konkurencji. Warto widzieć co dzieje się u innych firm z branży, z jaką częstotliwością publikowane są treści, a także jak wygląda ich zarządzanie relacjami.

Najważniejsze wskaźniki Facebook

Król social mediów, czyli Facebook to bezkompromisowo najczęściej wykorzystywany przez wszystkie marki serwis społecznościowy, za którego  pośrednictwem możemy tworzyć własną społeczność, dzielić się ekspercką wiedzą, ale także sprzedawać swoje produkty i usługi. NapoleonCat zapewnia nam całe repozytorium wskaźników trendu czy ułatwi nam estymację kosztów pozyskania nowych kontaktów.

Analiza aktywności na Facebook nie może obyć się także bez wskaźników wydajności naszych treści. NapoleonCat ułatwia weryfikację płatnej ekspozycji oraz zasięgów. Dzięki tym wskaźnikom możemy w łatwy sposób zidentyfikować najbardziej efektywne pod względem reklamy treści i skupić się na ich promocji.

Analiza kanału YouTube

Które wskaźniki pozytywnie wpłyną na rozwój naszego kanału na YouTube? Przede wszystkim wskaźniki oglądalności i zaangażowania widzów w podziale na poszczególne publikacje. Dzięki temu w jednoznaczny sposób zidentyfikujemy, które filmy przypadły do gustu użytkownikom, i w którą stronę prowadzić swój kanał.

Nie bez znaczenia są także wskaźniki sentymentów opartych na polubieniach, a także wskaźnik wzrostu subskrybentów. Podobnie jak w przypadku każdego innego serwisu społecznościowego, NapoleonCat umożliwia nam także stałą analizę kanałów konkurencyjnych, które publikują na YouTube treści o podobnej tematyce.

Wskaźniki na Twitter

Równie istotne dla wielu branż medium, jakim jest Twitter, rządzi się z kolei odmiennymi prawami. Tam aktywność powinna być mierzona takimi wskaźnikami jak dynamika wzrostu obserwujących nasz profil, a także reakcje społeczności na publikowane przez nas posty. 

Analiza Twittera powinna także obejmować stały monitoring wskaźnika wyświetleń, wskaźnika zaangażowania, a także szczegółową analizę efektywności każdego publikowanego przez nas Tweeta. NapoleonCat znacznie ułatwi nam zarządzanie profilem Twitter, jasno wskazując na podstawie wygodnych raportów, co i kiedy tweetować, by było to skuteczne.

NapoleonCat oferuje nam także spersonalizowane narzędzia do pomiarów aktywności na takich social mediach jak Linkedin (wskaźnik zaangażowania w podziale na dni i godziny), czy Google My Business, będący wizytówką naszej marki w Internecie. To wszystko, w połączeniu z unikatową funkcjonalnością automatyzacji publikowania treści daje nam potężne narzędzie do zarządzania wszystkimi profilami społecznościowymi z poziomu jednej platformy.

wskazniki twitter

Jak analizować i raportować wskaźniki marketingowe?

W jaki sposób analizować wskaźniki marketingowe? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania NapoleonCat, które zapewnia możliwość kontrolowania wielu wskaźników specyficznych dla każdego rodzaju social mediów. Każdy przedsiębiorca jednak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sama analiza to nie wszystko.

Tworzenie ciekawych i jasnych raportów to klucz do pozyskania nowych partnerów biznesowych oraz inwestorów, którzy zechcą nawiązać z nami współpracę, widząc, jak skuteczne działania przyjmujemy na podstawie wykonanych analiz. Oprogramowanie NapoleonCat zapewnia możliwość generowania raportów, które zawierają w sobie nie tylko konkretny, wybrany przez nas okres, ale także dokładnie te wskaźniki, które najbardziej interesują naszych kontrahentów.


Źródło: napoleoncat.com/pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF