...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wspólna akcja Radia 357 i Polskiej Misji Medycznej dla Ukrainy

Puste magazyny szpitali ukraińskich W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną Julia Kohman, koordynatorka akcji charytatywnej po stronie Radia 357. Opaska Lewandowskiego, o której mówił cały świat […]

Puste magazyny szpitali ukraińskich

W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną

Julia Kohman, koordynatorka akcji charytatywnej po stronie Radia 357.

Opaska Lewandowskiego, o której mówił cały świat

Wśród licytowanych przedmiotów podarowanych przez znane osoby będzie między innymi słynna już opaska Roberta Lewandowskiego. Dokładnie tę opaskę kapitańską w barwach ukraińskich założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę, 26 lutego 2022 roku. Był to gest solidarności z Ukraińcami. Napisał wtedy w swoich mediach społecznościowych: „Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje #StandWithUkraine”.

W rekordowym tempie zgromadzone zostały przedmioty na licytację. – Będzie o co powalczyć. Nasi słuchacze słyną z hojności, dlatego staramy się zawsze rewanżować atrakcyjnymi przedmiotami na aukcjach. W grudniu czapeczki kierowców F1 osiągnęły astronomiczne kwoty. Liczymy, że i tym razem uda się zebrać istotną kwotę i pomóc wielu osobom.

Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357

Oleg Sencow to ukraiński reżyser, który sprzeciwiał się aneksji Krymu. Był więziony przez Rosjan i prowadził protest głodowy. Będąc w niewoli w kolonii karnej na Syberii stworzył film „Numery”. Zwycięzca aukcji otrzyma pakiet filmowy, a w nim plakat promujący tę niezwykłą produkcję wraz z podpisami ekipy filmowej oraz planszę z akcji „Free Oleg Sentsov”.

2 marca reżyser i laureat Nagrody Sacharowa poinformował, że dołączył do wojskowej obrony terytorialnej. „Wygramy tę wojnę, bo nie mamy innego wyjścia. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie całego świata” – mówił w nagraniu opublikowanym przez Euromaidan Press.

W skład zestawu filmowego wchodzi także płyta DVD z filmem Agnieszki Holland „Obywatel Jones” z autografem reżyserki.

Do kupienia będzie także ukraińska, wyszywana ręcznie koszula przywieziona z Ukrainy przez Roberta Makłowicza oraz wysokiej jakości wydruk zdjęcia laureata World Press Photo Wojciecha Grzędzińskiego z granicy polsko-ukraińskiej z sygnaturą.

Aukcja na antenie Radia 357 w piątek, 4 marca od 16:00 do 19:00. Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski. Licytować będzie można telefonicznie: 510 357 357.

Zebrane środki umożliwią zakup materiałów pierwszej pomocy medycznej i ich transport do Ukrainy. – Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które zgłaszają nam swoje potrzeby, a my organizujemy i opłacamy zakup i przewóz tak, aby jak najszybciej dotrzeć z tym, czego brakuje najbardziej.

Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej

Przedmioty dziennikarzy na Allegro Charytatywni i zbiórka online

Oprócz aukcji antenowej pomóc można także poprzez serwis Allegro Charytatywni. To tutaj trafią przedmioty podarowane przez dziennikarzy Radia 357:

  • Specjalna audycja „Max 357” dla jednego słuchacza od Piotra Kaczkowskiego
  • Audycja „W 4 oczy” z Michałem Olszańskim
  • Porcelanowy kot z Ćmielowa od Haliny Wachowicz
  • Ceramika z Mariupolu od Ernesta Zozunia
  • Wyjątkowy żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa
  • Unikatowe płyty od Marcina Cichońskiego, Marty Kuli i Marka Niedźwieckiego
  • Koszulka Dynama Kijów od Mateusza Kuźniewskiego
  • Fryderyk i zapaska od Dagi Gregorowicz
  • Książka Suworowa z autografem autora od Andrzeja Rudke
  • Ostatnie zdjęcie wykonane przed wybuchem wojny przez Rafała Gontarza
 • Spoty reklamujące zwycięzcę aukcji w wykonaniu Filipa Jaślara, Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy

Aukcje są dostępne pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/Radio_357. Osoby chcące wesprzeć akcję wpłatą mogą skorzystać ze specjalnego profilu stworzonego we współpracy z serwisem Patronite: http://patronite.pl/pmm.

Wszystkie informacje o akcji zebrane są na specjalnej stronie https://pomagamy.Radio357.pl

Materiały dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę dostępne są w darmowym podcaście „Agresja na Ukrainę”: https://radio357.pl/twoje357/audycje/agresja-na-ukraine

 

źródło: informacja prasowa

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF