...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wysyłanie paczek – jak łatwo nadać przesyłkę?

Wysyłanie paczek to nic trudnego. Obecnie można wykonać tę czynność na kilka sposobów. Zamiast iść na pocztę, wystarczy zamówić kuriera lub wysyłkę przez urządzenie Paczkomat®. Jak się do tego zabrać?

Nadanie paczki za pośrednictwem kuriera InPost

Niegdyś nadawanie paczki wiązało się jedynie z pójściem na pocztę, ale obecnie popularną formą wysyłki jest ta przez kuriera. Dzisiaj wiele przedsiębiorstw z branży kurierskiej oferuje usługę nadania paczki u kuriera pod wskazanym adresem przedstawiciela firmy zamawiającej usługę nadania przesyłki.

Jak wykonać nadanie paczki u kuriera InPost? Najpierw trzeba spakować przesyłkę oraz zamówić usługę odbioru. W tym celu należy zalogować się do Managera Paczek. Następnie trzeba wprowadzić niezbędne informacje na temat paczki, miejsca jej odbioru oraz doręczenia.

Po podaniu wszystkich danych pozostaje tylko zapłacić za usługę i poczekać na wygenerowanie etykiety. Wszystkie te czynności można wygodnie wykonać poprzez stronę internetową pod adresem https://inpost.pl/wysylam.

Kiedy spersonalizowany list przewozowy przyjdzie do nadawcy, należy go wydrukować i przykleić na paczkę. Później wystarczy poczekać na kuriera, który przyjedzie po odbiór przesyłki.

Dlaczego warto zamówić kuriera do domu?

Nadawanie przesyłek przez kuriera to wygodne rozwiązanie, które z pewnością docenią domatorzy czy też osoby pracujące w trybie home office. Zamówienie kuriera do domu eliminuje potrzebę wychodzenia w celu wysłania paczki. Dzięki temu można więc spokojnie zająć się zaplanowanymi zadaniami i nie odrywać się od nich tylko po to, aby pójść na pocztę albo do punktu nadań.

Takie rozwiązanie okaże się również bardzo wygodne w przypadku załamania pogodowego. Klient nie musi wychodzić w deszcz, śnieg czy mróz, ponieważ pracownik firmy przewozowej przyjedzie i zabierze paczkę prosto z jego progu.

Zautomatyzowana wysyłka paczek – wygoda i dostępność kurierskich skrytek

Chociaż nadanie paczki u kuriera jest bardzo atrakcyjną formą wysyłki, to jednak w pewnym sensie zmusza klienta do pozostania w domu. Zabiegane osoby mogą mieć z tym problem. Dlatego też wiele z nich nadaje swoje przesyłki m.in. przez automat Paczkomat.

Korzystanie z tej kurierskiej skrytki jest wygodne, ponieważ działa ona przez całą dobę. Paczkę można więc wysłać o każdej porze dnia albo i nocy. Dodatkowym atutem nadania jej poprzez urządzenie Paczkomat jest to, że można ją szybko zamówić przez aplikację przewoźnika.

Aby wysłać paczkę w automacie firmy InPost, wystarczy w menu aplikacji wybrać przycisk Nadaję. Następnie trzeba podać dane dotyczące gabarytu przesyłki oraz adresu dostawy. Doręczenie można zrealizować zarówno do innej maszyny Paczkomat, jak i pod dowolny wskazany adres.

Na koniec trzeba opłacić usługę i udać się do wybranego automatu Paczkomat. Każdą z jego skrytek można otworzyć zdalnie (z poziomu aplikacji) poprzez ręczne wpisanie wygenerowanego hasła na ekranie maszyny lub po zeskanowaniu kodu QR. Następnie pozostaje włożyć paczkę do wydzielonego miejsca w urządzeniu i zamknąć skrytkę.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF