...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

5 mld przejazdów z Uberem na całym świecie. Historyczny przejazd w Warszawie

W ciągu 11 miesięcy liczba przejazdów zrealizowanych na całym świecie wzrosła z 2 do 5 miliardów. Pięciomiliardowy przejazd rozpoczął się 20 maja o godz. 8:29:06 czasu środkowoeuropejskiego w 156 miejscach na świecie. Wśród nich była Warszawa - korzystający z aplikacji polski kierowca wykonał kurs ze Śródmieścia na Mokotów.

Użytkownicy aplikacji Uber zrealizowali już za pośrednictwem aplikacji ponad 5 miliardów przejazdów. W sobotę 20 maja o godzinie 8:29:06 równocześnie rozpoczęło się 156 przejazdów, dzięki którym liczba odbytych podróży Uberem na całym świecie przekroczyła 5 miliardów. Przejazdy miały miejsce w 24 krajach na 6 kontynentach, jeden z nich został zrealizowany w Warszawie.

– Zaledwie kilka miesięcy temu ogłosiliśmy, że z aplikacji Uber korzysta już milion Polaków, dziś po raz kolejny cieszę się, że jesteśmy tak znaczącym ogniwem w globalnym rozwoju Ubera – mówi Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber Polska. – W tym kontekście szczególnie istotne jest, że zarówno kierowca, jak i pasażerka, która wykonała historyczny przejazd, są z nami już od kilku miesięcy. To dla nas dowód, że cenią nasze starania o to, by dostarczyć mieszkańcom polskich miast wygodną i bezpieczną alternatywę transportową – dodaje Winiarczyk.

Historyczny przejazd rozpoczął się 20 maja o godzinie 8:29:06 w warszawskim Śródmieściu, a zakończył na Mokotowie. Wykonał go pan Tomasz, który współpracuje z aplikacją od marca zeszłego roku. -Korzystam z aplikacji Uber już od prawie półtora roku, bo szukałem zajęcia, które da mi elastyczność. Informacja o tym, że jeden z kursów, który odbyłem był pięciomiliardowym przejazdem z aplikacją uświadomiła mi, jak bardzo Uber zmienia sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych miastach. To niesamowite, że ten trend dotyczy całego świata! Moi klienci są w różnym wieku, mają zróżnicowane zawody, wielu z nich dopiero zaczyna korzystać z aplikacji. Łączy ich to, że szukają wygodnie i sprawnie realizowanych usług – cieszę się, że mogę je dostarczać – mówi pan Tomasz.

 

Szybki rozwój aplikacji na całym świecie

Uber wystartował w 2010 roku, jako odpowiedź na pytanie: jak zamówić przejazd za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji zainstalowanej na smartfonie? Już pod koniec 2015 roku osiągnął ważny etap rozwoju – za pośrednictwem aplikacji zrealizowano miliard przejazdów, a pół roku później (w czerwcu 2016 r.) liczba ta przekroczyła 2 miliardy. Niespełna 11 miesięcy później, w sobotę, 20 maja br., padł kolejny rekord – użytkownicy i kierowcy korzystający z aplikacji wykonali wspólnie 5 miliardów przejazdów.

Najkrótszy ze 156 przejazdów odbył się w San Francisco, kierowca przejechał niecałe 500 metrów, najdłuższy natomiast w Singapurze – ponad 27 kilometrów. Piętnastu pasażerów odbyło przejazd poza swoim miastem zamieszkania. Wśród kierowców i użytkowników Ubera, którzy wykonali historyczne przejazdy byli też debiutanci – dla motocyklisty korzystającego z usługi UberMOTOR w Dżakacie w Indonezji było to pierwsze zlecenie wykonane za pośrednictwem aplikacji, aż sześciu pasażerów odbyło 20 maja swoją pierwszą podróż.

Pasażerowie i kierowcy, którzy brali udział w historycznych przejazdach równocześnie korzystali z 8 różnych usług Ubera dostępnych zależnie od lokalizacji: UberX/UberPOP, UberXL, UberPOOL, UberBLACK, UberMOTOR, UberGO, UberSELECT, UberVIP.

Każdy ze 156 kierowców Ubera zaangażowanych w ustanowienie tego rekordu otrzymał w podziękowaniu 500 dolarów nagrody.


Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF