...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

7. sezon Ultraligi wystartuje 11 stycznia w Polsat Games

Ultraliga

Najlepsi zawodnicy League of Legends z Polski i krajów bałtyckich już 11 stycznia rozpoczną walkę o mistrzowski tytuł, zaproszenie do międzynarodowego turnieju EU Masters i nagrody z puli 100 000 zł. Ultraliga transmitowana będzie we wtorki i środy od godz. 16:40 na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w internecie.

Ultraliga Sezon 7. jest kolejną edycją wspieranej przez producenta tytułu – firmę Riot Games – oficjalnej ligi regionalnej League of Legends. To pierwszy sezon po ogłoszonych jesienią 2021 r. zmianach w ekosystemie europejskich zmagań. Od 2018 do 2021 roku Ultraliga skupiała wokół siebie polskie drużyny walczące o tytuł mistrza kraju. Dzięki połączeniu z Baltic Masters, począwszy od 2022 roku, Ultraliga zyskuje status rozgrywek międzynarodowych. 11 stycznia topowe drużyny z Polski i krajów bałtyckich rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski, zaproszenie do europejskiego turnieju EU Masters oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 100 000 złotych. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać we wtorki i środy od godz. 16:40 równolegle w Polsat Games oraz w internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube. Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, potrwa do 9 marca. Faza pucharowa odbędzie się natomiast w terminie 15 – 30 marca z udziałem sześciu najlepszych drużyn. O tytule mistrza zdecydują cztery rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5.

Liczba zespołów rywalizujących w Ultralidze wzrosła z 8 do 10. Tym samym faza zasadnicza wydłuża się o dwie kolejki, a każda z nich oznacza dla widza aż pięć spotkań na żywo. Oprócz znanych już fanom drużyn Illuminar Gaming, AGO Rogue, devils.one, Gentlemen’s Gaming, Komil & Friends oraz Team ESCA Gaming o tytuł mistrzowski powalczą też polskie Forsaken, litewska formacja Topo Centras Iron Wolves, serbskie Zero Tenacity oraz pochodząca z Włoch organizacja Goskilla.

Skład Illuminar Gaming między sezonami przeszedł solidną przebudowę. Organizacja postanowiła, pokazać rywalom z kim będą musieli się mierzyć, a widzom kogo mogą spodziewać się na serwerach, w dość oryginalny sposób. Jak mówi filmowy Książę, a zarazem pomysłodawca projektu Fryderyk “Veggie” Kozioł. Chodziło o pokazanie pewności siebie drużyny i jej celów na nadchodzącą ligę. Top 3 i awans na turniej międzynarodowy to minimum, a ambicje każą sięgać po zwycięstwo. A inspiracją jest seans „ogniem i mieczem”, którego akcja dobrze odzwierciedla pojawienie się dużej liczby zagranicznych zespołów w rozgrywkach.

 

Ogłoszone zmiany to nie tylko wyraz rozwoju FRENZY jako organizatora rozgrywek, ale również impuls dla społeczności graczy oraz kibiców w Polsce i w krajach bałtyckich. Wysoka jakość produkcji i europejski poziom rywalizacji od zawsze były synonimami Ultraligi. To się nie zmieni. Czeka nas za to jeszcze więcej emocji, otwarcie się na zagraniczną publikę i międzynarodowa walka już na poziomie regionalnym.

Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

Z ekscytacją wyczekujemy kolejnego sezonu Ultraligi, który powstaje we współpracy z FRENZY. Z każdym rokiem polska scena esportowa się rozrasta, a nasze tytuły: League of Legends, Teamfight Tactics i VALORANT zyskują coraz większą popularność oraz przyciągają nowych widzów i graczy. FRENZY wprowadziło nowy poziom transmisji na żywo i prezentowania gier w telewizji. To z kolei zaowocowało jednym z najbardziej wyjątkowych i wciągających wydarzeń esportowych. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i że wspólnie zaprezentujemy wam kolejny sezon Ultraligi. Sezon, w którym udział wezmą nie tylko polskie drużyny, ale również zespoły z innych krajów!

Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager EE

 

Analizą oraz komentarzem w 7. sezonie Ultraligi zajmą się Michał “Avahir” Kudliński, Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk, Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Michał “Myha” Francuz oraz Mikołaj “Silv4n” Sinacki. Do obsady Ultraligi w nadchodzącym sezonie dołączą Piotr “CzarnyPiotruś” Barański i Wojciech “Bezi” Wróbel. Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny FRENZY, który zajmuje się realizacją topowych, esportowych wydarzeń w Polsce – są to m.in. Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, Trinity Force Puchar Polski, a także Polska Liga Esportowa.


Źródło: Polsat Games, Illuminar Gaming  

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF