...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Apple Watch czy Apple fail?

Na smartwatcha od Apple czekał cały świat. Być może bardziej niż na nowe modele telefonów. Jak wysoko została postawiona poprzeczka dla zegarków Samsunga, Motoroli, Sony, Asusa czy Pebble?

Zacznijmy od wyglądu. Apple postawił w swoim nowym produkcie na możliwość dopasowanie jego wyglądu do potrzeb użytkownika. Apple Watch (przypuszczano, że zegarek będzie się nazywał iWatch) jest dostępny w dwóch rozmiarach – każdy z nich również w dwóch wykończeniach. Dodatkowo do każdego zegarka możemy wybrać jeden z kilkunastu pasków. Jednak to nie wszystko! Apple przedstawiło też kolekcję Sport oraz Edition. Sport jest bardziej wytrzymała, a Edition ma wykończenia z 18 karatowego złota (celebryci już pewnie ustawili się w kolejce po tę wersję).

apple watch

Funkcje AppleWatch

Warto zwrócić uwagę na pokrętło, dzięki któremu możemy nawigować opcjami zegarka. Ekran oczywiście jest dotykowy. Rozpoznaje pojedyncze dotknięcie jak i przytrzymanie.

Nosząc zegarek na ręce jest on w stałym kontakcie z naszym ciałem. Umożliwia to monitorowanie naszego organizmu i jego aktywności: liczby kroków, tętna. Dla osób uprawiających sport lub dbających o swoje zdrowie jest to bardzo duży atut przemawiającym za posiadaniem zegarka od Apple.

::

Apple zwolnił tempo?

::

Zegarek oraz jego oprogramowanie nie posiadają klawiatury, ale oczywiście to nie przeszkadza w komunikowaniu się z innymi – zamiast pisać możemy powiedzieć coś do zegarka. W ten sposób korzystamy z aplikacji służącej do komunikacji, możemy też w ten sposób odpowiadać na SMSy.

Apple Watch możemy też wykorzystywać jako „walkie-takie”, płacić zbliżeniowo (podobnie jak w przypadku iPhone’a 6 czy kart z paypassem), sterować Apple TV i robić wiele, wiele innych rzeczy. Jedno jest pewne – wszystkie robią wrażenie i dają olbrzymie możliwości, ale…

Nie wszystko złoto co się świeci

Po pierwsze sprzedaż nowego produktu Apple’a rozpocznie się dopiero na początku 2015 roku. Dodatkowo cena najtańszej wersji to 349 dolarów. Strach pomyśleć ile kosztuje złota edycja. Dla przykładu Motorola 360 jest tańsza o 100 dolarów a Samsung Gear 2 Neo kosztuje około 300 (około 900 PLN w Polsce).

Po drugie, aby w pełni korzystać z Apple Watch trzeba posiadać iPhona – i to przynajmniej z „piątką” w nazwie. Jak widać próg wejścia dla zegarka z Cupertino jest dość wysoki i może ograniczyć jego sprzedaż poza USA. Na sprzedaż może wpłynąć również brak informacji na temat baterii i jej wytrzymałości. Wiemy tylko, że Apple Watch może ładować się indukcyjnie. Jednak poza Pebble reszta smartwatche’ów na rynku wymaga ładowania każdego dnia, więc nie powinniśmy się spodziewać, że z zegarkiem Apple będzie inaczej.

::

Apple wyłożył karty na stół, jeśli chodzi o technologie ubieralne. Trzeba przyznać, że wysoko zawiesił poprzeczkę konkurencji (pomimo, zegarek nie jest uważany za najładniejszy jeśli chodzi o desing). Jednak dał jej też ponad kwartał na to, żeby odpowiedzieć i przygotować lepsze produkty na 2015 rok.

Co sądzicie o zegarku od Apple? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

::

Obserwuj autora na Twitterze:

@Artur_Roguski

::

Źródło: theverge.com, apple.com/watch

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF