...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Chcesz zaoszczędzić? Kup nowoczesną i funkcjonalną lodówkę

Kupić lodówkę, by zaoszczędzić? To brzmi jak paradoks! Jeśli się nad tym zastanowisz, to mimo wszystko ma to sens. Funkcjonalna i nowoczesna lodówka w dłuższej perspektywie przyniesie ci spore oszczędności. Pomoże także zmienić styl życia i wdrożyć nawyki zgodne z ideą zero waste i less waste (co także niesie za sobą oszczędność). Przekonaj się, w jaki sposób lodówka zmienia życie.

Rodzaje lodówek – jaki masz wybór?

Wybór jest duży. W ofercie sklepów znajdziesz różne typy i modele lodówek, a wśród nich z pewnością takie, które pomogą zaoszczędzić.

Lodówki dostępne są jako:

  • Jednodrzwiowa lodówka
  • Dwudrzwiowa lodówka
  • Side by side (typ amerykański i europejski)

Lodówki te różnią się oczywiście wielkością i pojemnością. W zależności od modelu mają także różne funkcje. Do wyboru wciąż są najprostsze lodówki (nawet bez zamrażalnika), ale większość osób wybiera klasyczne chłodziarko-zamrażarki.

Wielkość lodówki należy dobrać do ilości miejsca w kuchni, zabudowy kuchennej i aranżacji kuchni, a także do potrzeb domowników. Musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim miejsce, gdzie stanie lodówka. Pamiętaj, że konieczna jest odpowiednio duża przestrzeń, aby swobodnie otwierać drzwi lodówki.

Ponadto wyróżnić można urządzenia:

  • wyposażone w dodatkowe funkcje (na przykład dystrybutor wody, system filtracji wody, kostkarka do lodu);
  • wyposażone w inteligentne technologie (niektóre lodówki umożliwiają kontrolę temperatury i wilgotności i dostosowanie tych parametrów do rodzaju przechowywanej żywności, a także monitoring wnętrza lodówki bez otwierania drzwi i inne nowoczesne opcje);
  • wyposażone w pełny no frost (dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba rozmrażać lodówki)

Wybór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest od osobistych preferencji rodziny, trybu życia (od tego, czy używa się mrożonych dań) i upodobań żywnościowych. Nie ma jednak wątpliwości, że nowoczesna i funkcjonalna lodówka jest wygodniejsza w użytkowaniu.

Dlaczego nowoczesna lodówka pomaga oszczędzać?

Lodówka jest konieczna, kiedy chcemy przechować jedzenie i użyć produktów później. Pomaga to wdrożyć pewne nawyki, zgodne z ideą less waste i zero waste.

Założenia są takie, aby produkować jak najmniejszą ilość odpadów, maksymalnie wykorzystywać już posiadane zasoby i nie marnować jedzenia. W tym ostatnim aspekcie pomaga funkcjonalna lodówka.

Aby wybrać lodówkę, która pomoże ci zmienić nawyki i styl życia – zwróć uwagę na klasę energetyczną. Jest to swego rodzaju podstawa, na którą powinien zwracać uwagę każdy świadomy konsument. Wysoka klasa energetyczna świadczy o tym, że jest to sprzęt energooszczędny. Dzięki takiemu rozwiązaniu roczne zużycie prądu będzie mniejsze.

Koniecznie wybieraj lodówkę z pojemnym zamrażalnikiem. Pamiętaj, że większość produktów i gotowych dań możesz zamrozić, dzięki czemu nie będziesz marnować jedzenia. Przydatne są również takie elementy wyposażenia lodówki jak komora świeżości.

Wkładaj tam produkty, by dłużej zachować ich świeżość. Niektóre dodatkowe funkcje lodówki (na przykład automatyczna regulacja wilgotności i temperatury) sprawiają, że jedzenie dłużej pozostaje świeże.

Zwróć też uwagę na wnętrze lodówki. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń powinna ułatwiać organizację. Praktyczne półki, uchwyty i szuflady zdecydowanie sprzyjają utrzymaniu porządku, ale też stwarzają optymalną przestrzeń do przechowywania konkretnych produktów.

Staraj się odkładać produkty na odpowiednie miejsca – w dolnej części znajdują się szuflady do przechowywania owoców, warzywa chowaj w komorze świeżości, napoje na środkowej półce (często lodówki mają specjalne uchwyty), jaja i nabiał na drzwiach itd.

Po zakupie lodówki koniecznie przeczytaj też instrukcję i zalecenia producenta. Stosowanie się do wskazówek pomaga w organizacji lodówki i w efekcie przynosi oszczędności.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF