...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

David Bowie na TikToku

David Bowie na TikToku

„Absolutna zmiana wszystkiego, co kiedykolwiek myśleliśmy o muzyce, nastąpi w ciągu 10 lat i nic nie będzie w stanie tego powstrzymać." David Bowie, lipiec 2002.

Muzyka Davida Bowiego jest dostępna na TikToku, w ten sposób platforma uczciła 74. rocznicę urodzin artysty. Konto pamięci Bowiego powstało we współpracy z Warner Music Group, Sony Music Entertainment i The David Bowie estate.

Oddając hołd jednej z największych gwiazd muzycznego wszechświata, katalog muzyczny Davida Bowiego jest teraz dostępny za pośrednictwem jeszcze jednego medium, by zachwycić i zainspirować nowe pokolenie fanów. Kanał TikTok @DavidBowie zawiera kultowe teledyski stworzone na przestrzeni ponad pięciu dekad innowacyjnej twórczości artysty.

Utwory takie jak Heroes, Space Oddity, Let’s Dance, Fame, Rebel Rebel, Life on Mars? oraz Ashes To Ashes to Ashes znajdują się teraz na dedykowanej playliście na stronie TikTok Sounds. W niedzielę 10 stycznia, w piątą rocznicę śmierci artysty, wystartował TheStarman hashtag challenge (#TheStarman). Wykorzystując utwór Starman – wydany po raz pierwszy w 1972 roku jako singiel przewodni z The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars – społeczność TikTok świętuje życie i twórczość muzyka, odtwarzając jego ikoniczne wizerunki.

David Bowie, pionier muzyki i mody, był – i pozostaje – ikoną kultury. Nie bał się przesuwać granic i jako pierwszy sięgał po nowe technologie, aby dotrzeć do swojej globalnej rzeszy fanów.

Jesteśmy naprawdę zaszczyceni mogąc uczcić Davida Bowiego i jego muzykę w TikTok. Pozostaje on jednym z najbardziej wpływowych i uznanych artystów wszechczasów, a jego muzyka zdefiniowała wiele pokoleń i kulturowych momentów. Podzielamy emocje, jakie nasza społeczność odczuwa odkrywając jego muzykę i tworząc przy użyciu niepowtarzalnego brzmienia Bowiego

Paul Hourican, Head of Music Operations w TikTok


Źródło: Informacja prasowa TikTok

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF