...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

15 przedsiębiorców z 12 firm w finale 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Przedsiębiorca

4 marca 2021 roku odbędzie Gala Finałowa 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku, w którym niezależne, 13-osobowe Jury wyłoni najlepszego przedsiębiorcę roku 2020.

W finale 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku znaleźli się:

Kategoria „Produkcja i Usługi”

 • Leszek Krysieniel, Arkadiusz Kozak – 4Kraft
 • Ewa Chodakowska – BeBio
 • Leszek Gierszewski – DRUTEX
 • Igor Klaja – OTCF
 • Jacek Sarnowski – PORTA KMI POLAND

Kategoria „Nowe Technologie/Innowacyjność”

 • Dawid Zieliński – Columbus Energy
 • Michał Mikulski – EGZOTech
 • Krzysztof Folta – TIM
 • Jacek Świderski – Wirtualna Polska Holding

Kategoria „Nowy Biznes”

 • Urszula Ośmiałowska, Anna Bieluń – Bieluń&Bieluń
 • Robert Stachurski – GlucoActive
 • Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki – Roger Publishing

Co roku polska edycja międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w polskich firmach. Za każdym razem jury przygląda się szczególnie uważnie ludziom, którzy stoją za sukcesami tych firm, przygląda się przedsiębiorcom. Trudne doświadczenia pandemii dotknęły każdego z uczestników konkursu, nieważne czy był to startup rozpoczynający swoją biznesową działalność, czy wielka firma od lat będąca na rynku. Z ekonomicznymi skutkami COVID-19 zmagali się wszyscy, dlatego w tym roku jury oceniało również działalność w okresie kryzysu gospodarczego. Nowa rzeczywistość, w której znaleźli się przedsiębiorcy wymagała przede wszystkim szybkich i zdecydowanych decyzji, odwagi do ich realizacji, ale też empatii i odpowiedzialności – nie tylko za własne firmy i pracowników, ale też kontrahentów. Czas pandemii jak w soczewce pokazał, jak ważna i złożona jest rola lidera – osoby, która nie tylko potrafi na co dzień sprawnie zarządzać organizacją, ale wie, jak zwycięsko wyjść z tej bezprecedensowej sytuacji. Tym bardziej cieszy nas, że w tym tak trudnym roku, mieliśmy tak wielu uczestników, a w gronie finalistów konkursu EY Przedsiębiorca roku znalazło się 15 przedsiębiorców, założycieli i zarządzających 12 firmami.

Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY Polska

Tegoroczna edycja konkursu przyniosła obfitość mocnych kandydatur do nagrody. Jury stoi przed nie lada wyzwaniem. Co szczególne, widzimy liczną reprezentację przedsiębiorców, którzy swoją działalność biznesową, a czasem nawet całe swoje życie, poświęcili zagadnieniom związanym ze zdrowiem, propagowaniem aktywnego stylu życia i poprawą jego jakości. Jest to znak najnowszych czasów, choć dynamiczny rozwój tego segmentu rynku obserwowany był jeszcze przed wybuchem pandemii. Tegoroczni finaliści reprezentują różne branże, mają też różne doświadczenia. Oprócz założycieli firm, które działają na rynku stosunkowo krótko i wyrosły na gruncie najnowszych trendów, są wśród finalistów przedsiębiorcy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, którzy swoje pierwsze firmy zakładali jeszcze w latach 80-tych czy 90-tych. Mamy więc w tym roku niezwykle ciekawe i zróżnicowane grono.

Marek Jarocki, audytor konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Spośród finalistów niezależne Jury wyłoni najlepszego przedsiębiorcę w oparciu o sześć kryteriów: przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategia, działalność międzynarodowa, relacje z pracownikami i otoczeniem oraz nowe technologie. W skład 13-osobowego gremium wchodzą autorytety ze świata biznesu oraz rotacyjnie zwycięzcy poprzednich edycji konkursu.

Jerzy Koźmiński – Przewodniczący Jury, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman – Założyciel American Heart of Poland, Przedsiębiorca Roku 2015

Marcin Grzymkowski – Prezes eobuwie.pl, Przedsiębiorca Roku 2016

Marcin Iwiński – Wiceprezes CD Projekt, Przedsiębiorca Roku 2008

Piotr Krupa – Prezes KRUK S.A., Przedsiębiorca Roku 2017

Adam Krzanowski – Prezes Grupy Nowy Styl, Przedsiębiorca Roku 2014

Krzysztof Pawiński – Prezes Grupy Maspex Wadowice, Przedsiębiorca Roku 2011

Ewald Raben – Prezes Grupy Raben, Przedsiębiorca Roku 2012

Jacek Siwicki – Prezes, Przewodniczący Rady Dyrektorów Enterprise Investors

Artur Rytel – Prezes Green Holding, Przedsiębiorca Roku 2019

Kinga Stanisławska – Partner Zarządzający i Założycielka Experior Venture Fund

Andrzej Wiśniowski – Twórca firmy WIŚNIOWSKI, Przedsiębiorca Roku 2013

Filip Granek – Prezes XTPL S.A., Przedsiębiorca Roku 2018

Zwycięzców w kategoriach Produkcja i Usługi, Nowy Biznes, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz zdobywcę tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2020 poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w czwartek, 4 marca 2021 r. Wydarzenie będzie transmitowane w TVN24 BiS.

Zwycięzca polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego finału, gdzie zmierzy się z laureatami lokalnych edycji konkursu z około 60 krajów. Gala World Entrepreneur of the Year odbędzie się w czerwcu 2021 roku w Monte Carlo.

Partnerzy konkursu: PKO Bank Polski, Polski Fundusz Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ICAN Management Review, Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu, TVN24 BiS.

Partner Gali: Totalizator Sportowy.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie konkursu.


Źródło: Informacja prasowa EY

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF