...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Dobierz najlepszych pracowników dzięki inteligentnej aplikacji

 Wyobrażasz sobie świat, w którym nie musiałbyś prowadzić dziesiątek rozmów kwalifikacyjnych w celu wybrania tego jednego idealnego kandydata? Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w takiej rozmowie, to wiesz, jak to wygląda – napięcie wisi w powietrzu. Podczas takiej rozmowy jesteś w stanie niczym najlepszy psycholog poznać różne typy osobowości. Niektórzy kandydaci nie wiedzą nawet czym zajmuje się […]

 Wyobrażasz sobie świat, w którym nie musiałbyś prowadzić dziesiątek rozmów kwalifikacyjnych w celu wybrania tego jednego idealnego kandydata? Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w takiej rozmowie, to wiesz, jak to wygląda – napięcie wisi w powietrzu. Podczas takiej rozmowy jesteś w stanie niczym najlepszy psycholog poznać różne typy osobowości. Niektórzy kandydaci nie wiedzą nawet czym zajmuje się firma, do której aplikowali, albo w ogóle nie przychodzą na umówione spotkanie. Inni z kolei starają się dać z siebie wszystko, mają ogromne doświadczenie w zawodzie, a przede wszystkim cechuje ich pewność siebie. Aby dotrzeć do tych najlepszych musisz poprowadzić kilka kiepskich rozmów i stracić czas na kandydatów, którzy i tak nie staną się pracownikami Twojej firmy. To bywa męczące. Drugą kwestią są pieniądze, bo przecież długi proces rekrutacji pociąga za sobą kolejne dodatkowe i co raz wyższe koszty. Jest jednak sposób na to, by wśród dziesiątek zgłoszeń od razu wybrać te najlepsze.

Aplikacja Badania kompetencji pozwala zaoszczędzić Twój czas i pieniądze, wybierając od razu kandydatów z najlepszymi kompetencjami. Na rozmowy zapraszasz więc tylko tych, którzy z grupy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu zgłoszeń zostali wyselekcjonowani jako Ci najlepsi. Jak to działa?

1. Określasz kompetencje

Dzięki zastosowaniu 20 inteligentnych modułów od razu określisz cechy i kompetencje przyszłych pracowników. Pozwalają one na zdefiniowanie kompetencji miękkich (np. szybkość adaptacji w nowym środowisku, chęć do nauki, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, umiejętność pracy w zespole i szacunek dla pomysłów innych osób), profesjonalizmu i przyszłości kandydata. Badania prowadzone są zarówno dla kadry zarządzającej, jak i pracowników liniowych, co pozwala na efektywne dobranie całego zespołu.

2. Wybierasz kandydata i zapraszasz go na rozmowę

Kilka poświęconych minut, a także jeden wysłany link, pozwolą zweryfikować osobowość i motywację pracownika. Badanie to można przeprowadzić po  otrzymaniu CV, jak i w czasie prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, dzięki wielu formom zaproszeń (mailowym, SMSowym czy dedykowanym linkom).

3. Wybierasz tych najlepszych

Dowiesz się na jakim poziomie są kompetencje wyselekcjonowanych pracowników, dzięki czemu będziesz miał możliwość wybrania tych najlepszych. To z kolei poprowadzi Cię do kolejnych korzyści:

  • Zbudujesz strategię w oparciu o zdolności Twoich pracowników – aplikacja minimalizuje ryzyko pomyłki związane z doborem nowego pracownika, ponieważ jak najlepiej określa jego zdolności i kwalifikacje. Dzięki temu Twoja strategia będzie w 100% oparta na tym, co potrafią Twoi pracownicy.
  • Poznasz ich mocne strony, oraz obszary wymagające poprawy – dzięki temu będziesz mógł wykorzystać maksymalnie potencjał swoich pracowników, jednocześnie pracując nad słabszymi stronami.
  • Będziesz efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi – dzięki dobraniu kandydatów zgodnie z ich kompetencjami i możliwościami, zbudujesz wartościowy zespół, będący kołem zamachowym organizacji.
  • Odkryjesz ukryte talenty – dobór najlepszych kandydatów i możliwość ich poszukiwania sprawia, że Twoja rekrutacja będzie bardziej skuteczna, niż wcześniej. To zaś bezpośrednio przełoży się na możliwość odkrycia talentów ukrytych w grupie, jak i tych łączących unikalne kwalifikacje.
  • Wytyczysz swojej pracownikom efektywną ścieżkę rozwoju – w oparciu o indywidualne cechy osobowości można określić poziom samodzielności, myślenia strategicznego, inicjatywy oraz zdolności przywódczych. Dzięki określeniu tych kompetencji kandydata, można stworzyć taką ścieżkę kariery, która będzie optymalna dla organizacji, a jednocześnie pozwoli wykorzystać maksimum potencjału pracownika.
  • Zautomatyzujesz proces rekrutacji – przeprowadzenie procesu rekrutacji za pomocą aplikacji pozwala nie tylko na wybranie najlepszego kandydata, ale również umożliwia zaoszczędzenia czasu i pieniędzy poprzez skrócenie etapu naboru kandydatów i prowadzonych rekrutacji.

Do dodatkowych atutów aplikacji badania kompetencji bez wątpienia należy również to, że pozwala ona na ustawianie pytań oraz ich personalizowanie, co oznacza, że osoba rekrutująca może zadać dodatkowe pytania w oparciu o poprzednie odpowiedzi, dzięki czemu określone cechy potencjalnego pracownika zostaną dogłębni zweryfikowane. Pracodawca ma również możliwość tworzenia własnych pytań na potrzeby własnej organizacji dla dostępnych modułów oraz przeglądanie udzielonych odpowiedzi w czasie rzeczywistym.

Aplikacja posiada również możliwość przeglądu statystyk, umożliwiających poznanie czasu, w jakim pracownicy rozwiązali test kompetencji, odpowiedzi udzielanych przez poszczególnych pracowników, a także syntetycznych wskaźników.

Ustawienia badania mogą być spersonalizowane dla firmy, a dostęp do skryptów informatycznych umożliwia rozbudowanie ich w ewentualnych kolejnych etapach i edycjach i jeszcze lepsze dostosowanie ich do potrzeb firmy. Z kolei wygląd i struktura pozwalają na dostosowanie badań nie tylko pod względem merytorycznym, ale i wizerunkowym firmy. Dostępne są graficzne szablony do tworzenia ankiet, strony z podziękowaniami czy nagłówkami.

Podsumowując:

  • Aplikacja badania kompetencji umożliwia dobranie najlepszych pracowników, zaoszczędzając Twój czas i pieniądze.
  • Zamiast dziesiątek rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzisz tylko te, które mają szansę na pozytywny rezultat.
  • Podniesiesz możliwości rozwojowe swojej firmy, korzystając z szeregu zalet, jaki niosą za sobą badania kompetencji.
  • Pokażesz, że jako pracodawca jesteś innowacyjny i stawiasz na nowoczesność.

XXI wiek i technologie w nim powstałe pozwalają nam na zaoszczędzenie czasu, efektywniejsze zarządzanie naszą pracą oraz większy jej komfort i wygodę, dlaczego więc z nich nie korzystać? Aplikacja badania kompetencji jednocześnie przedstawi Twoją firmę jako atrakcyjnego pracodawcę, idącego z duchem czasu i stawiającego w pierwszej kolejności na rozwój (tak pracowników, jak i własny), a także wskaże, że jesteś profesjonalistą, który wybiera najlepszych. Dzięki aplikacji będziesz miał możliwość poprawienia słabszych stron Twojej firmy poprzez dobór kompetentnych pracowników. To jednak nie wszystko – pozwoli ona również na popracowanie nad ich słabszymi obszarami, które mogą okazać się przydatne w innych dziedzinach Twojej marki. Dzięki temu stworzysz elastyczny zespół, który dobrze poradzi sobie w każdej roli, nawet jeżeli określonym obszarem działalności nie zajmował się na co dzień.

Dobór spersonalizowanych ustawień pozwoli Twojemu przyszłemu pracownikowi na zapoznanie się z jej wizerunkiem już od pierwszych chwil, dzięki czemu zaistniejesz w jego świadomości. To od Ciebie zależy, jak tym pokierujesz, ale jedno jest pewne: aplikacja badania kompetencji jest ogromnym potencjałem dla rozwoju Twojej firmy i lepszego jej funkcjonowania.

 

Źródło: http://www.badania-satysfakcji-pracownikow.pl/test-kompetencji

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat