...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Dominik Blajer zdecydowanie wygrywa pierwszą rundę Porsche Esports Sprint Challenge Polska 2021

Porsche Esports Sprint Challenge Polska 2021

Inauguracyjne zawody drugiego sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Polska rozpoczęły się na wirtualnym torze Hockenheimring. Nowy tor oraz nowa platforma iRacing, na której odbywa się rywalizacja w tegorocznym cyklu Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie, nie przeszkodziły urzędującemu mistrzowi Polski Dominikowi Blajerowi w odniesieniu zdecydowanego zwycięstwa.

Wirtualny wyścig fani digital motorsportu mogli śledzić w telewizji na kanale Eleven Sports 2 oraz w Internecie na Facebooku ELEVEN SPORTS. Inauguracyjną rundę PESCP 2021 skomentowali Michał Gąsiorowski i Mikołaj Sokół, znani z anten ELEVEN SPORTS eksperci wyścigów, w tym przede wszystkim Formuły 1. W porównaniu do poprzedniego sezonu zawody zyskały nową oprawę graficzną przygotowaną przez Ragnar Simulator oraz nowy format rywalizacji.

W tym roku do sezonu głównego Mistrzostw awansowała stała stawka 24 kierowców. 12 najlepszych kierowców cyklu przechodzi do kolejnej edycji Mistrzostw 2022. Kierowcy z miejsc 13-24 w barażach rywalizować będą z najlepszymi (TOP 12) z Pucharu Polski o pozostałe miejsca w Mistrzostwach w sezonie 2022.

Pierwsza runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland zapowiadała się niesamowicie emocjonująco już w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu. Kierowcy w Porsche 911 RSR podczas 15-minutowej sesji tasowali się co okrążenie. Ostatecznie Dominik Blajer kierowca DV1 Triton Racing zapewnił sobie Pole Position na Hockenheimringu, a Piotr Jagodziński z tego samego zespołu uzupełnił pierwszy rząd.

W wyścig pierwszym przez znaczną część dystansu obiecująco wyglądał dublet kierowców Tritona. Jednak w końcowej fazie zmagań rozgorzała zacięta walka o miejsca na podium między Piotrem Jagodzińskim, Mateuszem Łuczakiem i Marcin Skrzypczakiem. Ostatecznie Mateuszowi, który reprezentuje barwy Carbon Simsport udało się rozdzielić trio Tritona i stanąć na drugim stopniu podium. W środku stawki niesamowity start zaliczył Konrad Żerebiec z Pachura Moto Center E-Sports. Na pierwszym okrążeniu zyskał aż 10 pozycji, dzięki czemu po starcie z 19-go pola włączyć się do walki w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie to właśnie on przeciął linię mety na P10, co dało mu Pole Position do drugiego wyścigu. Rozczarowujący start sezon na swoje konto zapiszą Patryk Sokołowski – zwycięzca jednej z rund prekwalifikacyjnych oraz ubiegłoroczny wicemistrz Polski Mateusz Tyszkiewicz. Obaj zawodnicy po kolizjach na pierwszych okrążeniach wyścigu nie zdobyli ostatecznie punktów.

Na starcie drugiego wyścigu do Konrada Żerebca w pierwszej linii dołączył Jakub Maciejewski (Carbon Simsport), z kolei Dominik Blajer miał za zadanie przebijać się z dziesiątego pola startowego. Za jednego z największych pechowców rundy uznać można Daniela Libronta, który wypadł z toru w tym samym zakręcie pierwszego okrążenia w obu wyścigach. Na czele stawki byliśmy świadkami niesamowitej walki o prowadzenie między Żerebcem, a Maciejewskim z której to ten drugi wyszedł zwycięsko i dowiózł prowadzenie do mety. Podium uzupełnił Maciej Młynek (RLR Arbuzzi Esports) oraz wspomniany Żerebiec. Kierowcy Tritona konsekwentnie zyskiwali pozycję za pozycją. Ostatecznie Skrzypczak dojechał przed Blajerem na czwartym miejscu. O pechu może mówić Piotr Jagodziński, który po wypadku na torze wycofał się z rywalizacji. Mateusz Tyszkiewicz zaprezentował swoje niesamowite tempo wyścigowe przebijając się końca stawki na jedenaste miejsce na mecie.

Drugi wyścig zaczynałem z samego końca stawki, ale już po pierwszym okrążeniu byłem piętnasty. Potem trochę problemów z utrzymaniem tempa i parę manewrów wyprzedzania. Finalnie dojechałem na jedenastej pozycji i zdobyłem cenne punkty.

Mateusz Tyszkiewicz z DV1 Triton Racing

W końcowej klasyfikacji punktowej podsumowującej zmagania wirtualnych kierowców na Hockenheimring pierwsze miejsce zajął Dominik Blajer (64 pkt), który zapewnił sobie 10 punktów przewagi na Marcinem Skrzypczakiem (54 pkt) i Mateusz Łuczakiem (52 pkt). Z kolei Jakub Maciejewski (46 pkt) – zwycięzca drugiego wyścigu – plasuje się na piątym miejscu ze stratą 18 punktów do lidera mistrzostw. Maciej Młynek (48 pkt), który w obu wyścigach zajął odpowiednio  siódme i drugie miejsca sklasyfikowany został czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Pełne wyniki pierwszej rundy PESCP 2021: https://porscheesports.pl/results

O kolejne punkty w Mistrzostwach Polski kierowcy powalczą już za tydzień, 16 września na wirtualnym torze Imola. Transmisja zawodów o 20.00 na kanale Eleven Sports 2 oraz w Internecie na Facebooku ELEVEN SPORTS.

Głównym sponsorem mistrzostw jest Porsche Polska. Organizatorem i promotorem Ragnar Simulator i Polski Związek Motorowy. Patroni medialni ELEVEN SPORTS oraz Sport.pl. Partner marketingowym ESE Entertainment. Partner techniczny iRacing.

 

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie przygotowywania kompleksowych strategii z zakresu marketingu oraz komunikacji w sporcie. Odpowiadał za marketing i biura prasowe przy wydarzeniach rangi Mistrzostw Świata czy Europy. Współpracował z międzynarodowymi federacjami sportowymi. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzi (IIHF), Międzynarodowa Federacja narciarska (FIS) oraz UEFA. Odpowiadał za komunikacje eventów z udziałem największych klubów piłkarskich w Europie: Real Madryt, Juventus Turyn, Borussia Dortmund Benfica Lizbona AS Monaco i Szachtar Donieck. Z FC Barceloną współpracował przy wydarzeniach sportowych oraz esportowych w Polsce. W 2018 roku był konsultantem największego ogólnopolskiego badania esportu, realizowanego przez firmę Kantar Media. W ESE Europe współtworzył projekt Rocketmania, międzynarodową ligę esportowa dla organizacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadził szkolenia z zakresu mediów i Social Media dla związków sportowych oraz Instytutu Sportu.

Michał Mango