...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

EU Masters, czyli esportowa Liga Europy

European Masters 2020 Summer to kolejna odsłona turnieju zrzeszającego najlepsze zespoły lig regionalnych starego kontynentu, często nazywanego esportową Ligą Europy. To szansa na rozwój dla polskich organizacji i zawodników.

W głównym turnieju szóstej już edycji EU Masters, występuje szesnaście najlepszych zespołów z lig europejskich, w trzy Polskie drużyny wyłonione w poprzednim sezonie Ultraligi: K1CK Neosurf, czyli rewelacja poprzedniego sezonu, AGO ROGUE oraz 7more7 Pompa Team.

Rozgrywki te są niezwykle ważne z punktu widzenia polskich zawodników i organizacji. Poprzez wsparcie i duża promocję ze strony Riot Games stają się często trampoliną kariery dla młodych zawodników, jak również szansą na wypromowanie się dla esportowych organizacji. Polska jest krajem z niezwykle uzdolnionymi zawodnikami i to właśnie polacy są nacją dominująca wśród wszystkich zawodników występujących w tym turnieju.

Apetyt po ostatniej edycji turnieju, gdzie K1CK na czele z Łukaszem „Puki Style” Zygmunciakiem dotarło aż do finału, gdzie mimo wsparcia całego esportowego świata pod hasztagiem #POLSKAGUROM uległo Francuskiemu LDLC na pewno, są niemałe. Świetnie wówczas zaprezentowało się też AGO Rogue, które swoją przygodę skończyło w półfinale.

Rozgrywki tegorocznej edycji już się rozpoczęły. Na półmetku zmagań grupowych zarówno K1CK, jak i AGO Rogue znajdują się na miejscach premiowanych awansem w swoich grupach, natomiast Pompa Team z bilansem 0-3 ma już tylko iluzoryczne szansę na awans do play’offów. W nadchodzącym tygodniu czekają nas decydujące rozstrzygnięcia fazy grupowej.

Pula nagród wynosi okrągłe 150.000€ a sam zwycięzca, zainkasuje ponad 1/4 nagrody, czyli 40.000€. W gronie sponsorów znajdują się takie marki jak Secretlab, Volvic, Warner Music Group, czy znany producent sprzętu gamingowego HyperX.

Za Polską transmisję wydarzenia odpowiada Polsat Games, a grę zobaczyć można na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Rozgrywki potrwają do 20 września.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF