...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Europejski Minor z kobiecego punktu widzenia?

Za nami Europe Minor Championship Berlin 2019 - ostatni etap piekielnie trudnych eliminacji do najważniejszej imprezy Counter-Strike: Global Offensive w drugiej połowie 2019 roku. Niestety polskie zespoły odpadły we wcześniejszych kwalifikacjach, lecz o zakwalifikowanie się do wielkiego finału walczyły topowe drużyny Starego Kontynentu. Kibice nie mieli na co narzekać - rozgrywki na wszystkich szczeblach eliminacji były nie tylko bardzo zacięte, ale zostały również okraszone polską oprawą komentatorską, przygotowaną w krakowskim studiu Nervariena przez agencję FantasyExpo.

Olbrzymi poziom trudności sprawił, że drużyny musiały wykazać się koncentracją i umiejętnościami, aby zdobyć upragniony awans do StarLadder Berlin Major 2019. Rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata Counter-Strike: Global Offensive to nie tylko wypełnione hale, ale również widzowie online. Za transmisję zmagań odpowiadała agencja FantasyExpo, która przeprowadziła  realizację z krakowskiego  studia Nervariena w dwóch decydujących dniach rozgrywek.

W obsadzie komentatorskiej zasiadł Piotr „Izak” Skowyrski, Paweł „Saju” Pawełczak, Olek „Vuzzey: Kłos, Adam „Destru” Gil, a za analizę odpowiadała debiutująca Kamila „FirinGirl” Kopij, Paweł „Innocent” Mocek, Adam „Destru” Gil, Olaf „Szeregowy” Ostrowski oraz Radosław „Mad1” Florkowski w roli prowadzącego.

Minory to ostatni dzwonek dla zespołów, żeby załapać się do Wielkiego Finału. Presja na zawodnikach na tym etapie jest ogromna, bowiem walczą o być albo nie być na scenie głównej w Berlinie. Emocje europejskich eliminacji sięgały zenitu, co dobrze zwiastuje zbliżającej się fazie pucharowej. Kolejne etapy rozgrywek to olbrzymie wyzwanie, dla całej kadry zaangażowanej w StarLadder Berlin Major 2019. Im bliżej finałów, tym większa emocje ciążą nie tylko na zawodnikach, ale również realizatorach transmisji oraz komentatorach i analitykach. – mówi Piotr “Izak” Skowyrski

Debiut po raz pierwszy!

W europejskich eliminacjach do Wielkiego Finału Berlińskiej imprezy wystąpiły topowe drużyny starego kontynentu: Fnatic, North, BIG, Team Ancient, CR4ZY, mousesports, NoChance oraz Sprout.

Mimo wyrównanej i pełnej pasji walki, najlepszymi zespołami, które zdobyły bilet do kolejnego etapu zmagań okazały się mousesports oraz CR4ZY. Co więcej, europejskie zmagania po raz pierwszy zostały wzbogacone o przygotowanie polskiej profesjonalnej transmisji, dając kibicom jeszcze więcej emocji w ramach zbliżających się finałów.

Przygotowanie transmisji z europejskich Minorów przez FantasyExpo było kolejnym krokiem w kierunku polskich kibiców. W tym roku chcieliśmy przedłużyć esportowe święto jakim są Mistrzostwa Świata CS:GO. Podczas transmisji nie zabrakło nowości – sceneria studia nie bez powodu została zaaranżowana w specjalny sposób. Po raz pierwszy w historii w puli map turniejowych pojawiło się „Vertigo”, będące odwzorowaniem placu budowy wieżowca. Co więcej, studio analizy zostało przygotowane w luźniejszym stylu, gdzie eksperci siedząc na wygodnych kanapach  mogli poczuć swobodną atmosferę do rozmów i podsumowań. – komentuje Aleksiej Budźko, Brand Manager FantasyExpo

Debiut po raz drugi!

Europejskie Minory stanowiły nie tylko bagaż emocji dla kibiców CS:GO, ale również cenną lekcję dotyczącą coraz większej roli kobiet w polskim esporcie. W trakcie kwalifikacji mogliśmy być świadkami debiutu w roli analityka sportów elektronicznych Kamili “FirinGirl” Kopij, gracza CS:GO, administratora eventów esportowych oraz ekspertki z zakresu wirtualnej rywalizacji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z prężnego rozwoju żeńskiej sceny sportów elektronicznych. Przykład Kamili pokazuje, że w esporcie płeć nie ma znaczenia. Liczy się tylko pasja oraz umiejętności do tego co się robi.

Jak podeszłam do analizy? Notes, ołówek, dwa dni przygotowań z powtórek spotkań, porównanie statystyk z HLTV i podsumowanie kto lepiej się prezentuje na papierze.  Oczywiście, sztandarowa był moja obecna wiedza na temat aktualnych rozgrywek, jednak z tym nie było problemu. W końcu esport to moja pasja. Mój udział na analizie był dla mnie mocno zaskakujący – nigdy bym się nie spodziewała takiej propozycji. Odczuwałam dreszczyk emocji, jednak udział w tym projekcie był super. Przy okazji wyciągnęłam nowe doświadczenie, więc tym bardziej było to dla mnie fantastyczne przeżycie. Oby więcej takich. – mówi Kamila “firingirl” Kopij

Mimo, że od finałów StarLadder Berlin Major 2019 dzieli nas miesiąc, to emocje już teraz dały się we znaki wszystkim kibicom. Za nami dwa z czterech Minorów, które wyłoniły 4 kolejne drużyny w ramach Mistrzostw Świata. Ostatnia prosta już przed nami, pozostaje trzymać kciuki za nasze ulubione zespoły.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF