...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Eurowarsztat Flota – tu obsłużysz swoją flotę samochodową

flota

Jak obniżyć koszty utrzymania i naprawy floty samochodowej? To pytanie, które spędza sen z powiek firmom korzystającym z aut w swojej działalności. Zarządzanie flotą pojazdów to wymagający, wielowymiarowy proces logistyczny dążący do jak największej efektywności ekonomicznej. Nie warto więc komplikować go jeszcze bardziej.

Flota samochodowa to jeden z czołowych obszarów generujących największe wydatki w firmie. Nic dziwnego, że fleet managerowie starają się optymalizować koszty tak, by finalnie budżet się spinał. Jak można zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na efektywności?

 1. Po pierwsze, wiele zależy od wyboru auta. Jakie marka i model wydają się najbardziej ekonomiczne pod względem ich późniejszej eksploatacji? Które uchodzą za najmniej awaryjne? Warto to sprawdzić i przeanalizować.
 2. Po drugie, istotny jest wybór odpowiedniej metody finansowania floty. Czy będzie to leasing, kredyt czy gotówka? Popularną opcją jest np. wynajem długoterminowy, gdzie często już w cenie otrzymujemy serwis dla firmowych pojazdów i ubezpieczenie.
 3. Po trzecie i – w długofalowej perspektywie – być może najważniejsze, wybór serwisu samochodowego. ASO czy niezależny warsztat? Jeśli warsztat, to jaki? Nieznanej firmy czy z międzynarodową marką mającą dobrą reputację na świecie, taką jak EuroWarsztat?

Jak wybrać warsztat do obsługi floty pojazdów?

Każdy, kto dysponuje flotą firmową, wie, że każda nieterminowość, zbyt długie oczekiwanie na usunięcie awarii, przeciągająca się likwidacja usterki czy przedłużający się zwrot auta, naprawdę słono kosztują. I nie chodzi tu tylko o koszty naprawy i jej obsługi, ale głównie o to, że w czasie, który auto spędza w warsztacie, samochód nie zarabia. Sprawna organizacja i planowanie okresowych przeglądów czy napraw mają więc fundamentalne znaczenie dla minimalizowania czasu unieruchomienia pojazdów, które pociąga za sobą znaczne koszty, oraz optymalizacji trwałości i rentowności floty. By ta logistyczna maszyna działała, konieczny jest solidny partner, który zrozumie potrzeby i spełni oczekiwania każdego fleet managera.

Sprawdź, co wziąć pod uwagę, wybierając firmę do obsługi floty samochodowej: https://eurowarsztat.pl/obsluga-flot-samochodowych-sprawdzony-partner-to-krotsza-droga-do-oszczednosci

Okazuje się, że sprawdzony warsztat z pełnym zakresem usług i doświadczeniem we współpracy z klientem biznesowym to Święty Graal, którego poszukują zarządzający flotami. Tymczasem jest on na wyciągnięcie ręki – w około 200 lokalizacjach w całej Polsce, w gęstej siatce punktów sieci EuroWarsztat rozsianych po wszystkich województwach w kraju. Wszystkie te punkty są częścią międzynarodowego programu warsztatowego EuroGarage, który obejmuje w sumie 6413 warsztatów w 29 krajach na 3 kontynentach. Marka właśnie świętuje swój jubileusz 20-lecia działalności na polskim rynku.

Co obejmują usługi flotowe sieci EuroWarsztat?

EuroWarsztat Flota to przede wszystkim odpowiednie zaplecze techniczne, wysoko wykwalifikowani specjaliści w zakresie pojazdów użytkowych, terminowość i kompleksowość w obsłudze klientów biznesowych, czyli kluczowe wymogi brane pod uwagę przy serwisowaniu floty samochodowej. Do tego szeroka dostępność, indywidualne podejście do klienta i proste procedury, które oszczędzają czas i pieniądze. Tak sieć serwisów samochodowych EuroWarsztat wychodzi naprzeciw potrzebom zarządzających flotami.

Na co możesz liczyć, powierzając flotę samochodową specjalistom z sieci EuroWarsztat:

 • organizowanie napraw – m.in. mechanika, elektromechanika, naprawy zawieszenia, układ hamulcowy, blacharstwo czy po prostu przegląd okresowy;
 • naprawy eksploatacyjne – prowadzone zgodnie ze specyfikacjami producenta,
  kosztorysowanie napraw– po przyjęciu auta do serwisu sporządzany jest kosztorys i proponowana stawka za roboczogodzinę, po czym warsztat przystępuje do wykonania usługi, jeśli klient akceptuje warunki;
 • nadzór nad serwisem – przedstawiciel firmy może na bieżąco śledzić postęp prac i zlecić podstawienie naprawionego pojazdu pod wskazany adres w ramach usługi door-to-door;
 • kompleksowa obsługa i łatwy kontakt – z konkretną firmą pracuje dedykowany jej opiekun klienta, który przypisywany jest do danej floty, dzięki temu masz tylko jedną osobę do kontaktu i działasz znacznie szybciej;
 • prosta procedura zgłaszania auta do serwisu – osoba koordynująca firmową flotę zawiadamia centrum obsługi w najdogodniejszy dla siebie sposób: za pośrednictwem telefonu, e-maila lub formularza na stronie, następnie otrzymuje ona propozycję najbliższego warsztatu i wybiera dogodny termin;
 • szybkie i niezawodne procesy – od lokalizacji odpowiedniego warsztatu po ustandaryzowane procedury;
 • dostępność – około 200 warsztatów w całej Polsce, punkty sieci zlokalizowane są w każdym województwie, dzięki ogólnopolskiej sieci serwisowej, jej szeroki zasięg działania pozwala zlecać naprawy terminowo na obszarze całej Polski;
 • doświadczenie i wykwalifikowani mechanicy – 20 lat na rynku w warunkach ciągle rozwijającej się branży motoryzacyjnej, aktualną wiedzę mechanikom gwarantują regularne szkolenia.

Sieć serwisów samochodowych EuroWarsztat jest skoncentrowana na zapewnianiu profesjonalnej obsługi klienta zarówno mniejszym firmom, jak i dużym flotom korporacyjnym. Od lat wspiera je w zmniejszaniu wydatków związanych z eksploatacją taboru firmowego i unikaniu przestojów w użytkowaniu pojazdów.


Źródło: EuroWarszatat Flota

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF