...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Lotnisko Chopina w Warszawie – najlepiej skomunikowane w Polsce

nocny lot

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina to główna baza Polskich Linii Lotniczych LOT. Stąd pasażerowie podróżują do wielu krajów Europy i reszty świata. Według sondażu przeprowadzonego przez platformę rezerwacyjną FRU.PL to zdecydowany lider wśród najbardziej lubianych lotnisk, doceniany przede wszystkim za świetną komunikację z poszczególnymi częściami miasta.

Jesienią 2021 roku portal FRU.PL przeprowadził ankietę wśród swoich użytkowników. Jej celem było wyłonienie najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych portów lotniczych w Polsce. Szczegółowej ocenie poddano takie elementy jak: estetyka, poziom czystości, uprzejmość personelu, oznakowanie terminali, komunikacja z najbliższymi miastami, dostępność strefy parkingowej oraz liczba punktów usługowych i gastronomicznych. W kategorii najczęściej wybieranych lotnisk zdecydowanym liderem pozostaje Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Największe atuty lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Sondaż portalu FRU.PL wyłonił zwycięzcę spośród polskich portów lotniczych. 39,3% ankietowanych przyznało, że najchętniej korzysta z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Szczegółowy komentarz na temat badania opinii pasażerów można znaleźć tutaj: https://blog.fru.pl/polskie-lotniska-co-sadza-o-nich-nasi-uzytkownicy/. Na łączną notę 8,3/10 złożyły się oceny cząstkowe dotyczące takich elementów jak estetyka, czystość i oznakowanie. Podróżni zgodnie twierdzą, że główny warszawski port lotniczy nie ma sobie równych pod względem komunikacji.

Przede wszystkim terminale nie są położone poza miastem, tylko w jednej z dzielnic stolicy – na Okęciu. Na lotnisko można dojechać autobusem z różnych części Warszawy, a od ścisłego centrum dzieli je ok. 15–20 min podróży. W godzinach szczytu warto zamienić ten środek transportu na Szybką Kolej Miejską (SKM). Wprawdzie nie kursuje ona tak często jak autobusy, jednak pozwala skutecznie ominąć korki. Co ważne, przejazd nie wiąże się z dodatkowymi opłatami – port lotniczy znajduje się w pierwszej strefie komunikacyjnej, w której obowiązują standardowe opłaty. Za jednorazowy bilet normalny trzeba zapłacić 4,40 zł. 

Lotnisko Chopina na tle innych polskich portów lotniczych

Z warszawskiego lotniska można rozpocząć podróż do najdalszych zakątków, świata takich jak Singapur czy Nowy Jork. Najtańszymi kierunkami, biorąc pod uwagę promocje dostępne na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/z-Warszawa-WAW/, są m.in. Włochy, Norwegia, Belgia i Wielka Brytania. 

Na tle pozostałych polskich portów lotniczych miejsce to wyróżnia się czytelnym oznakowaniem (ocena 8,1/10), nienaganną czystością (ocena 8,5/10) oraz estetyką nowoczesnych terminali (ocena 8,4/10). Na każdym kroku można spotkać pracowników obsługi, którzy chętnie udzielą informacji – do ich atutów należy nie tylko wysoka kultura osobista, lecz także doskonała znajomość języka angielskiego. Ankietowani ocenili ich zaangażowanie na 8,3/10. Te wszystkie elementy tworzą wyjątkowy charakter miejsca, które w ciągu roku odwiedza kilka lub nawet kilkanaście mln podróżnych. 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF