...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Fantasyexpo nawiązuje współpracę z ESL FACEIT Group

ESL Pro Tour to cykl turniejów esportowych, który został ogłoszony w 2019 roku, konsolidując kluczowe wydarzenia esportowe, takie jak Intel® Extreme Masters, ESL Pro League, ESL Challenger i ESL Challenger League, w jednym spójnym ekosystemie rozgrywek na różnym poziomie zaawansowania. Celem było stworzenie spójnej struktury, umożliwiającej śledzenie i uczestnictwo w rozgrywkach esportowych o wysokim standardzie. […]

ESL Pro Tour to cykl turniejów esportowych, który został ogłoszony w 2019 roku, konsolidując kluczowe wydarzenia esportowe, takie jak Intel® Extreme Masters, ESL Pro League, ESL Challenger i ESL Challenger League, w jednym spójnym ekosystemie rozgrywek na różnym poziomie zaawansowania. Celem było stworzenie spójnej struktury, umożliwiającej śledzenie i uczestnictwo w rozgrywkach esportowych o wysokim standardzie.

W miarę upływu lat ESL, marka ESL FACEIT Group, nie tylko utwierdzała swoją pozycję jako kluczowy gracz w świecie esportu, ale także wprowadzała innowacje w obszarze transmisji, komentarzy i organizacji wydarzeń. Nawiązane partnerstwo z grupą Fantasyexpo, a zwłaszcza ich wyspecjalizowaną jednostką GX Studio, dostarczy wysokiej jakości, zlokalizowane transmisje i niezapomniane chwile fanom esportu w Polsce.

ESL FACEIT Group od ponad dwóch dekad tworzy wydarzenia esportowe dla fanów i graczy na każdym poziomie zaawansowania. Od zawsze jednym z naszych kluczowych celów było tworzenie dla naszej społeczności rozrywki na najwyższym poziomie. ESL Pro Tour z kolei od lat jest największym cyklem turniejów i wydarzeń w Counter-Strike. Przygotowując wydarzenia takie jak IEM Katowice czy IEM Kolonia staramy się, by spełniały oczekiwania fanów esportu z całego świata. Cieszymy się z podjęcia współpracy z Fantasyexpo, w efekcie której Polscy entuzjaści esportu będą mogli oglądać tegoroczne rozgrywki z cyklu ESL Pro Tour na kanałach Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Z ekscytacją będziemy przyglądać się rozwojowi naszej współpracy i wierzymy, że wspólnie działania przyniosą nowe inicjatywy i doświadczenia dla naszych widzów. – powiedział Aleksander Szlachetko, Dyrektor zarządzający w ESL FACEIT Group.

Ekipa GX Studio, zdobywając doświadczenie od 2014 roku pod sztandarem Fantasyexpo, a od dwóch lat jako wyspecjalizowany zespół, wykorzysta swoje umiejętności w produkcji transmisji esportowych. W ich portfolio znajdują się m.in. transmisje serii BLAST Premier oraz turniejów rangi Major, takich jak MLG Columbus 2016, PGL Major Kraków 2017, FACEIT London 2018, StarLadder Berlin 2019, PGL Major Sztokholm 2021, PGL Major Antwerp 2022 czy BLAST Major Paris 2023 a także w kompleksowym stworzeniu i obsłudze projektów o charakterze międzynarodowym – Champion of Champions Tour oraz Thunderpick World Championship. Tylko w 2023 roku GX Studio zrealizowało ponad 8000 godzin transmisji.

Najważniejszym beneficjentem tej umowy jest społeczność esportowa, która będzie mogła cieszyć się wyjątkowym kontentem na najwyższym poziomie przez cały rok. Wydarzenia będą transmitowane w serwisie Twitch (https://www.twitch.tv/izakooo) oraz Youtube (https://www.youtube.com/@izakLIVE) na kanale cenionego przez społeczność komentatora, jakim jest Piotr 'izak’ Skowyrski. Agencja influencerska WE!RE Fantasy, drugi brand należący do grupy Fantasyexpo, obok GX Studio odgrywa kluczową rolę w tej współpracy, łącząc świat esportu z szeroką publicznością  oraz oferując efektywną promocję wśród różnorodnej widowni.

Esport to moje życiowe powołanie; mimo nieustannych zmian jedno pozostaje niezmienne – emocje, jakie mi towarzyszą. Komentowanie kluczowych wydarzeń i turniejów jest moją pasją od dawna, zawsze daję z siebie 150%, aby dostarczyć moim widzom niezapomnianych przeżyć podczas transmisji. Tym bardziej cieszę się, że w tym roku cała seria ESL Pro Tour będzie dostępna na moim kanale, a zaczynamy od wysokiego I jak Intel® Extreme Masters Katowice. Gdyby ktoś powiedział mi 10 lat temu, kiedy Virtus.Pro triumfowało, że będę komentował IEM na swoim kanale, nie uwierzyłbym. To niesamowite, jak życie potrafi zaskakiwać i prowadzić nas przez nieoczekiwane ścieżki – mówi Piotr ‘izak’ Skowyrski

 

https://fb.watch/pT8QGXn6hW/

https://twitter.com/izaklive/status/1751583520839835819

 

ESL Pro Tour to nie tylko cykl turniejów – to historia, która ewoluuje, aby sprostać oczekiwaniom coraz większej społeczności esportowej i uczynić z rywalizacji wirtualnych sportowców prawdziwie esportowe święto. To partnerstwo ma na celu dalsze podniesienie jakości i dostępności esportowego contentu, zapewniając fanom nowe, niezapomniane doświadczenia związane z najważniejszymi turniejami na światowej mapie esportu. Niezwykle cieszę się, że to właśnie na kanale Izaka już za niedługo pojawi się nowy content, który wniesie wiele świeżości i niezapomnianych wrażeń dla społeczności – mówi Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo.

Najbliższe wydarzenie z cyklu ESL Pro Tour to Intel® Extreme Masters Katowice, który rozpocznie się 31 stycznia. Rozgrywki IEM przyciągają najlepszych zawodników i zespoły z całego świata, co sprawia, że rywalizacja jest niezwykle intensywna. Wielka liczba kibiców śledzi te wydarzenia zarówno online, poprzez platformy streamingowe, jak i na żywo, tworząc atmosferę pełną ekscytacji i pasji. To również doskonała okazja dla marek, które chcą dotrzeć do fanów esportu. Ekspozycja przy tym wydarzeniu jest efektywna, co potwierdzają partnerzy, którzy co roku podejmują współpracę i zapewniają sobie widoczność oraz łączą się ze społecznością.

 ————–

Fantasyexpo jest agencją specjalizującą się w projektowaniu strategii, kampanii i aktywacji w obszarze influencer marketingu, gamingu i esportu. Z sukcesem zdobywa pozycję lidera w branży gamingowej w Europie Środkowej i Wschodniej, korzystając z wieloletniego doświadczenia. Firma składa się z pasjonatów gier i esportu, gotowych do podejmowania ambitnych wyzwań. Siła Fantasyexpo tkwi w zgromadzonym doświadczeniu, własnych zasobach, sprawdzonych strategiach i narzędziach, które pomagają osiągnąć zamierzone cele w sposób kreatywny, wyróżniający się na rynku. Firma jest aktywna w poszukiwaniu nowych trendów w branży i doskonale rozumie potrzeby graczy. W 2022 roku, w wyniku restrukturyzacji, Fantasyexpo stworzyła dwie nowe marki. WE!RE Fantasy skupia się na influencer marketingu związanym, podczas gdy GAM3RS_X tworzy innowacyjne formaty łączące marki z szeroko pojętym gamingiem. Ta ewolucja umożliwia firmie jeszcze lepszą odpowiedź na dynamiczne potrzeby rynku.

ESL FACEIT Group (EFG) to wiodąca firma zajmująca się esportem i rozrywką w grach wideo. W EFG tworzymy światy ponad rozgrywką, gdzie gracze i fani stają się jedną społecznością. Firma jest zbudowana na wielkim dziedzictwie znanych na całym świecie marek ESL, FACEIT, DreamHack i DreamHack Sports Games. Wykorzystuje to dziedzictwo, aby dalej wprowadzać innowacyjne ekosystemy dla globalnych społeczności graczy, fanów oraz twórców wokół gier, które kochają. Współpracując ze swoimi partnerami – deweloperami, wydawcami i markami – EFG posiada niezrównane portfolio wydarzeń na żywo, cyfrowych platform oraz narzędzi deweloperskich, które docierają do milionów graczy na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.eslfaceitgroup.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF