...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Heroo Mobile i Samurai Labs łączą siły by dbać o bezpieczeństwo dzieci

bezpieczeństwo dzieci

Heroo Mobile to pierwszy na rynku operator telekomunikacyjny, który powstał z myślą o ochronie dzieci. Rozwiązanie ma pomóc rodzicom nauczyć ich pociechy rozsądnego korzystania z telefonu, wzmacniając pozytywne wzorce zachowań. Operator nawiązał współpracę z polskim laboratorium sztucznej inteligencji - Samurai Labs, aby dodatkowo chronić najmłodszych przed cyberprzemocą, pedofilią i innymi zagrożeniami czyhającymi w sieci. To strategiczne partnerstwo wpisujące się w misję obu firm, którą jest ochrona dzieci.

We wrześniu wystartuje Heroo Mobile – nowy polski operator telekomunikacyjny dla dzieci i młodzieży. To rozwiązanie jako pierwsze na rynku, ma pomóc rodzicom uczyć dzieci rozsądnego korzystania z telefonu, chronić je przed uzależnieniem oraz dbać o nie, kiedy są poza domem. Dla dzieci będzie to przede wszystkim bezpieczeństwo i edukacja przez zabawę. W kolejnym etapie rozwoju swojego produktu, Heroo Mobile skorzysta z pomocy Samurai’a – systemu, który w czasie rzeczywistym będzie chronił dzieci przed przestępcami seksualnymi, cybernękaniem czy przemocą werbalną.

W świecie Heroo nie może zabraknąć Samurai Labs. Dla nas to naturalne połączenie. Nie ma lepszego systemu na świecie do wykrywania cyberprzemocy – a my tworzymy bezpieczną sieć komórkową dla dzieci. To ogromna odpowiedzialność i mamy tego świadomość. Samurai i Heroo – to połączenie, które zmieni świat telekomunikacji dla dzieci.

Robert Mirek, CEO Heroo S.A.

Statystyki mówią same za siebie: 40% dzieci i młodzieży w Polsce doświadczyło cybernękania i wiktymizacji, a 72% dzieci w wieku 11-17 lat doświadczyło w swoim życiu co najmniej jednej formy krzywdzenia. Co szósty nastolatek okaleczał się, a 1 na 10 dziewczyn podjęła próbę samobójczą. To tylko wybrane dane. Za tymi liczbami stoją prawdziwe historie – tragedie dzieci, nastolatków i ich rodzin. Dlatego pomysłodawcy Heroo Mobile i Samurai Labs postanowili holistycznie podejść do problemu i połączyć swoje siły w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych.

Codziennie w Internecie rozgrywają się dramaty dzieci i młodzieży. Wierzymy, że technologia, która przyczyniła się do takiej sytuacji, może także skutecznie pomóc w rozwiązaniu problemu. Samurai jest jedynym systemem, który bez potrzeby zgłaszania problemu przez użytkowników zareaguje i ochroni dziecko przed krzywdą. Dotychczas nasza sztuczna inteligencja rozumiała język angielski i cieszymy się, że dzięki fantastycznemu wysiłkowi zespołu oraz partnerów akademickich – AGH i Kitami Institute of Technology z Japonii – Samurai rozumie także język polski i będzie mógł chronić polskie dzieci przed cybernękaniem i przestępcami seksualnymi. Dzięki temu możemy angażować się w projekty takie jak Heroo Mobile. To już drugie nasze strategiczne partnerstwo na polskim rynku.

Michał Wroczyński, CEO Samurai Labs

Heroo Mobile i Samurai Labs realizują misję społeczną, której celem jest radykalna poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz zbudowanie szybko rosnącego biznesu. Takie firmy są niezwykle atrakcyjne dla tak zwanych impact inwestorów. Heroo właśnie kończy rundę crowdfundingową www.heroo.pl, natomiast w Samurai Labs zainwestował Robert Lewandowski oraz fundusz Ventures for Earth.


Źródło: Informacja prasowa Heroo Mobile

Martyna Pacholak