...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ESE świętuje wicemistrzostwo K1CK Neosurf w European Masters!

K1CK

Miniony weekend był nie lada gratką dla każdego fana esportu w Polsce. Po wygranym półfinale na hiszpańską drużynę Movistar Riders zespół złożony z samych Polaków czekał finałowy pojedynek przeciwko francuskiemu LDLC.

W niedzielę byliśmy świadkami wielkiego sukcesu Polaków, gdzie polski skład League of Legends zdobył drugie miejsce prestiżowym turnieju EU Masters.

K1CK Esports w ubiegłym roku zdecydowało się na współpracę z międzynarodową organizacją ESE Europe, która odpowiadała za pozyskanie sponsorów stworzyła strategię budowania społeczności w oparciu o polskich zawodników. Jednym z elementów planu było pozyskanie licencji uprawniającej do występowania w Ultralidze na antenie Polsat Games, a następnie wprowadzenie marki K1CK Neosurf do polskiego ekosystemu esportowego.

K1CK Esports
Fot. K1CK Esports
Fot. Łukasz „Puki Style” Zygmunciak

Internet zarówno w Polsce, jak i na świecie oszalał na punkcie Łukasza Zygmunciaka, który gra pod pseudonimem “Puki style”, do tego stopnia, że twitterowe trendy pokazywały, że w Polsce “Puki” był bardziej popularny niż wybory prezydenckie. Czołowi zawodnicy i największe światowe organizacje jak Cloud 9, SK T1, czy G2 ustawiły zdjęcie Łukasza, jako profilowe, wyrażając wsparcie dla naszej drużyny. Nie obyło się też bez przykładów z klasycznego sportu, co obserwowaliśmy np. w ekstraklasowej Cracovii, czy u piłkarza Leeds United – Mateusza Klicha.

Częścią procesu tworzenia docelowej drużyny była szeroka analiza potencjału graczy w grze League of Legends która jest najważniejszą grą esportową na świecie. By stworzyć dużą synergię z kibicami zdecydowano o kreacji wyłącznie polskiego składu z polskim trenerem i analitykiem. Stworzyło to pewien precedens w skali Europy, gdyż dziś bardzo rzadko obserwuje się drużyny ‘narodowe’.

Paweł Delord Szabla
Fot. Paweł „Delord” Szabla

Z początkiem roku K1CK ogłosił, że partnerem tytularnym została firma Neosurf zajmująca się kartami prepaid w płatnościach. W przygotowanych świadczeniach nie przewidziano tak szybkiego wzrostu zasięgów. W konsekwencji sponsor otrzymał zasięgi powyżej oczekiwań. Taka sytuacja pokazuje “piękno” esportu gdzie zwroty akcji to codzienność.

K1CK Neosurf zakończył EU Masters na drugim miejscu, zdobywając tytuł wicemistrza w składzie:

  • Marcin “iBo” Lebuda
  • Lucjan “Shlatan” Ahmad
  • Mateusz “Matislaw” Zagórski
  • Łukasz “puki style” Zygmunciak
  • Oskar “Raxxo” Bazydło
  • trener Paweł “Delord” Szabla

ESE kontynuuje realizację świadczeń sponsorskich oraz pracuje nad ykorzystaniem obecnej sytuacji do zwiększenia aktywności sponsoringowych oraz umacniania pozycji partnerów drużyny na polskim rynku.

Tworząc Brief Esports mieliśmy na celu połączenie światów komunikacji marketingowej i esportu. Dzisiaj publikujemy dowód na to, że taka współpraca przynosi korzyści dla wszystkich stron –  agencji, organizacji i sponsora.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF