K1CK opuszcza Ultraligę!

K1CK_2020_EUM

Konflik interesów eliminuje K1CK z rozgrywek w Polsce !

K1CK Neosurf w swoich mediach społecznościowych i na oficjalanej stronie poinformowało o opuszczeniu Ultraligi. Drużyna była jej częścią od 2020 roku, w tym krótkim okresie zdążyła podbić serca kibiców swoimi dobrymi występami. Zarówno na lokalnym podwórku, gdzie zdobyli tytuł mistrzowski, ale też na arenie międzynarodowej, kiedy to w Spring Splicie 2020 dostali się do finału EU Masters.

Niestety od 2022 fani K1CK nie zobaczą ich już w Ultralidze. Jest to spowodowane nawiązaniem współpracy między spółką ESE, a Frenzy, będące firmą odpowiedzialną za organizację realizacji Ultraligi. Chodzi o konflikt interesów, otóż ESE jest całościowym właścicielem K1CK Neosurf co sprawia, że nie mogą oni występować już w polskiej lidze.

Organizacja ogłasza jednak, że nie rozstaje się z „Lolem” i ma nadzieję, że będzie jeszcze okazja, żeby śledzić jej dalsze poczynania. Być może wrócą do ligi hiszpańskiej, z której się wywodzą, jednak na oficjalne stanowisko fani muszą jeszcze poczekać.

 

Źródła informacji:

https://www.globenewswire.com/news-release/2021/09/30/2306151/0/en/ESE-Signs-Letter-of-Intent-to-Acquire-European-Esports-Media-Company-Frenzy.html

https://k1ck.com/21/news/2021/10/18/k1ck-leaving-ultraliga/


Autor: 

Adam Daniluk 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF