...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kreatywność i efektywność w kapeluszu odpowiedzialności. O kluczowych trendach marketingowych na 2024 w panelu IAA POWER HOUR

Podsumowaniu najważniejszych wydarzeń minionego roku i kluczowym trendom w komunikacji marketingowej 2024 poświęcony jest najnowszy odcinek IAA POWER HOUR. W dyskusji moderowanej przez Dorotę N. Haller - Client Solutions Director, Ringier Axel Springer Polska udział wzięli: Jolanta Borowska - Head of Marketing & Consumer Communication, Nestlé CEE, Wojciech Borowski - Group CEO, McCann Poland, Rafał Drzewiecki - Country Manager, TikTok CE oraz Paweł Tyszkiewicz - Dyrektor Zarządzający SAR. Ich zdaniem, to kreatywność i efektywność oraz odpowiedzialne podejście do komunikacji marketingowej będą dominującymi trendami w bieżącym roku, a polski rynek traktowany będzie przez multiregionalne marki jako istotny wehikuł wzrostu.

Eksperckie grono zgodnie podkreśliło widoczny obecnie na rynku wzrost optymizmu, większą stabilizację, a co za tym idzie zapowiedź zwiększenia budżetów marketingowych. O skupieniu na potrzebach konsumentów, tak by zapewnić im kreatywną, przygotowywaną przez branżowe talenty komunikację, mówiła m.in. Jolanta Borowska, Head of Marketing & Consumer Communication, Nestlé CEE. Służyć ma temu zastosowany właśnie przez Nestlé innowacyjny model współpracy z domem mediowym, w którym wynagrodzenie agencji poza prowizją i bonusem zawiera także dodatkowy element premiujący jakość.

Pomimo iż sztuczna inteligencja wciąż nabiera mocy i zmienia oblicze branży, a w szczególności tworzenie kontentu, to jednak ludzie i ich kreatywność odgrywać będą najważniejszą rolę i nie powinni obawiać się o miejsca pracy, na co zwrócił uwagę Wojciech Borowski, Group CEO, McCann Poland. Rolę ludzi i troski o nich, standardów i atmosfery pracy akcentował również Paweł Tyszkiewicz, Dyrektor Zarządzający SAR. W tym kontekście przypomniał zeszłoroczną kampanię edukującą na temat skutecznych praktyk przetargowych, „Przetargowe Bingo”, którą przygotował SAR wraz z PSML oraz IAA Polska. Perspektywa odpowiedzialności za ludzi pracujących w branży jest tym ważniejsza, że zgodnie z wynikami zeszłorocznego globalnego badania ESG – Global DEI Cenzus – ponad 50% pracowników branży uważa, że praca w niej niekorzystnie wpływa na zdrowie.

Jak podkreślili paneliści wraz z moderatorką, Dorotą N. Haller, siłę komunikacji i jej wpływu pokazały niedawne wybory i liczne kampanie profrekwencyjne, które z zaangażowaniem, często pro bono, współtworzyła branża marketingowa. Historyczna, 75% frekwencja wyborcza była niewątpliwie bohaterką komunikacji zeszłego roku. – Brawo my, brawo komunikacja marketingowa – podsumował Paweł Tyszkiewicz. – Poprosimy o więcej w tym roku.

IAA POWER HOUR – format branżowej dyskusji, proponowany przez IAA Polska.

IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy jest najszerszą, najbardziej wpływową reprezentacją branży marketingowej w Polsce. To jedyna organizacja w kraju, która skupia przedstawicieli wszystkich uczestników procesu komunikacji marketingowej: z mediów, agencji oraz reklamodawców z rozmaitych branż. Aktualnie jest ich ponad 180 i to grono stale się powiększa.

Misją IAA Polska jest kształtowanie zrównoważonego rozwoju rynku komunikacji marketingowej – z poszanowaniem zasad etycznych. Kluczowe wartości dla IAA Polska to transparencja, inkluzywność  i współpraca, a przede wszystkim dialog: z partnerami zewnętrznymi, ale też wewnątrz branży.

IAA Polska jest częścią największego stowarzyszenia marketingowego na świecie, istniejącego od 1938 roku. W Polsce działa nieprzerwanie od 1993 r.

Oficjalna, nowa strona IAA Polska: www.iaa.org.pl

::

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF