...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Latające auto Volar po pierwszych testach. Tak ma wyglądać przyszłość samochodów

Londyński startup Bellwether Industries pokazał w ubiegły piątek pierwszy prototyp latającego samochodu, który zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny.

Pierwsze loty próbne, prawdopodobnie jednego z najbardziej obiecujących modeli eVTOL, czyli latających samochodów przyszłości, odbyły się w miniony piątek w Dubaju. Volar (bo tak nazwa się najmłodszy przedstawiciel tej grupy) ma zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny, spełniając realną wizję latających pojazdów.

Prototyp i jego specyfikacja

Volar został zaprojektowany z myślą o luksusowym podróżowaniu po miejskich aglomeracjach. Obecnie ma jedno miejsce siedzące, dwa akumulatory oraz szybki silnik elektryczny, który zapewnił maszynie lot testowy z prędkością 40 km/h.

Finalny produkt będzie posiadał: około 3,2 metra szerokości, pięć miejsc siedzących i będzie mógł wzbić się na wysokość 3000 stóp nad powierzchnią ziemi (~900 m.n.p.). Pojazd będzie poruszał się z prędkością do 215 kilometrów na godzinę, a czas działania akumulatorów zapewni 90 minut ciągłego lotu.

Finalna odsłona pojazdu przyszłości ma trafić na rynek motoryzacyjny w 2028 roku.  Póki co brytyjskiemu startupowi udało się zebrać 1 milion dolarów. Twórcy Volara nadal aktywnie poszukują inwestorów.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF