...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Praca pod palmami, czyli dlaczego Costa del Sol to idealne miejsce na home office

costa del sol

Pandemia COVID-19 ustaliła nowe standardy. Okazało się, że pracować można nie tylko z biura i nie tylko od 8.00 do 16.00. W wielu branżach praca zdalna i elastyczne podejście do czasu pełnienia obowiązków służbowych stały się normą, a otwarta przestrzeń biurowa jest teraz o wiele bardziej otwarta. Pracownicy zdali sobie sprawę, że nie są już przywiązani ani do jednej lokalizacji, ani do swoich biurek i mogą zabrać swoją pracę dosłownie wszędzie… a przynajmniej tam, gdzie pozwala im połączenie internetowe. A skoro mogą pracować z dowolnego miejsca, dlaczego nie miałoby to być miejsce wymarzone… takie najcieplejsze w całej Europie, na wybrzeżu ze 140 plażami, gdzie słońce świeci aż przez 320 dni w roku? Takie jak hiszpańskie Costa del Sol!

Work + vacation = workation

Workation to światowy trend, który w 2022 roku wciąż będzie się rozwijał, a cyfrowych nomadów będzie tylko przybywać. By dobrze go zdefiniować, można sparafrazować słowa Konfucjusza: „Przenieś swoje miejsce pracy tam, gdzie inni wyjeżdżają na wakacje, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. A jednym z popularnych kierunków wakacyjnych, który każdego roku obierają za cel miliony turystów, jest właśnie Costa del Sol. Co w Wybrzeżu Słońca jest takiego wyjątkowego?

https://www.dreamproperty.pl/blog/107/8-powodow-by-zakochac-sie-w-costa-del-sol – przekonasz się tu, że jest wiele powodów do zachwytu, najważniejsza jest jednak różnorodność, dzięki której Costa del Sol trafia do serc tak wielu.

Połącz turystykę i pracę na Costa del Sol

Costa del Sol to idealne miejsce do aktywności turystycznej i pracy jednocześnie. Południowe, śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii oferuje wachlarz atrakcji we wszystkich swoich flagowych lokalizacjach, zarówno tych mniejszych, klimatycznych miejscowościach i białych miasteczkach, jak i gwarnych, luksusowych kurortach. Co powiesz na intensywny dzień pracy, a po południu obejrzenie wystawy światowej klasy sztuki w Maladze? Albo wylegiwanie się na jednej z plaż Marbelli przez cały poranek, zanim usiądziesz do komputera?

Wyobraź sobie, że odpowiadasz na e-mail lub odbierasz służbowy telefon, czując letnią bryzę znad Morza Śródziemnego na twarzy. Albo robisz sobie przerwę i idziesz na krótki spacer po plaży. Po powrocie odhaczasz kolejne ze swojej listy zadań i udajesz się na zajęcia surfingu, których od dawna nie mogłeś się doczekać. Na koniec dnia delektujesz się tapas i zachodami słońca na pięknych małych andaluzyjskich uliczkach. To wszystko nie musi już pozostawać w sferze marzeń. Jest na wyciągnięcie ręki i realne jak nigdy dotąd.

Wybierając miejsce docelowe pracy zdalnej, warto zastanowić się, jak chciałoby się spędzać czas po pracy. Co obejrzeć? Gdzie się udać? Costa del Sol to pod tym względem destynacja idealna, ponieważ niewiele miejsc łączy w sobie tak wiele rozmaitych atrakcji:

  • zróżnicowany krajobraz – Costa del Sol to zacznie więcej niż tylko najpiękniejsze plaże, to również skaliste wybrzeża, piękne doliny, rozległe tereny uprawne, jaskinie, góry Sierra Nevada czy pustynia Tabernas;
  • niesamowita przyroda – południe Hiszpanii to teren o ogromnej różnorodności gatunków flory i fauny, w którym kwitnie turystyka ekologiczna, zobaczyć tu można m.in.: park narodowy Sierra de las Nieves, kilka parków krajobrazowych, np.: El Tajo de Ronda, El Torcal de Antequera, Jardin Botanico Historico La Concepcion;
  • bogate dziedzictwo kulturowe – sprawia, że jest co zwiedzać na Costa del Sol. Na długiej liście miejsc do odwiedzenia są nie tylko liczne zabytki, ale także m.in.: Teatr Rzymski, Muzeum Picassa czy rzeźby Salvadore Dali;
  • doskonałe kuchnia i wino – gazpacho i salmorejo, flamenquin, pescaito frito, jamón oraz słynne tapas, a do tego sangria i wino, które jest kwintesencją bogactwa tych ziem i wizytówką regionu;
    warunki idealne do uprawiania różnych sportów – windsurfingu, nurkowania, żeglarstwa, golfa i futbolu, ale nie tylko… można tu też pojeździć na nartach w Sierra Nevada;
  • atrakcje rodzinne – parki tematyczne, parki wodne, oceanaria, parki linowe, kraina motyli – Mariposario de Benalmádena, fabryka czekolady w Mijas Pueblo, ZOO Bioparc i cała Fuengirola, czyli jeden z najpopularniejszych kurortów rodzinnych – najmłodsi będą nimi zachwyceni.

Home office na Wybrzeżu Słońca

Ostatnie dwa lata pokazały, że pracownicy, którzy czują się komfortowo, pracując zdalnie, są szczęśliwsi, mają niższy wskaźnik absencji w pracy, więcej energii oraz większe poczucie lojalności wobec pracodawców. Takie odkrycia prowadzą do założenia, że ​​praca zdalna stanie się normą, nawet po pandemii. To kolejny argument za tym, by przenieść się na Costa del Sol na dłużej. Warto wtedy rozważyć zainwestowanie we własny apartament lub wynajęcie domu dla siebie na wybrzeżu. W wyborze odpowiedniej nieruchomości i sprawnym przeprowadzeniu transakcji pomoże Ci Dream Property Marbella. Marbella i Puerto Banus, Estepona, Sotogrande, Mijas, La Cala, Benalmadena i Fuengirola – najlepsze lokalizacje i najlepsze nieruchomości idą tutaj w parze.

Pracując w inspirującym środowisku i obcując na co dzień z fantastyczną naturą, możesz być tak samo efektywny/a, a często znacznie bardziej kreatywny/a. Tu, na Costa del Sol, masz szansę złapać najwyższą równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.


Źródło: dreamproperty.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF