...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Epeer, czyli Scoring kredytowy po polsku

epeer

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że bank przed wydaniem kredytu sprawdza jakość naszych finansów. Jednak przyszłością jest analiza zachowania w sieci i nawyków zakupowych.

Epeer jest polskim start-upem zajmującym się analizą ryzyka kredytowego. W przeciwieństwie do większości tego typu firm nie opiera się ona jednak na czysto finansowych danych, a na analizie behawioralnej. Algorytm AI stworzony przez firmę, analizuje takie dane jak geolokalizacja, używane środki transportu, zainteresowania i wykorzystywane aplikacje mobilne. Na ich podstawie jest on w stanie określić nasze zachowania, co następnie może przełożyć się na możliwości kredytowe.
Co istotne dane, z których korzysta program są pozyskiwane od zewnętrznych źródeł, social media nie są brane pod uwagę.
Dzięki takiej analizie łatwiej jest ocenić osoby bez historii kredytowej oraz o nieregularnych i ciężkich do oceny zarobkach. A co za tym idzie, firma może wspomóc banki przy scorringu osób niemieszczących się w klasyczne ramy. Warto pamiętać, że wraz z rozwojem działalności w internecie, kryptowalut i nowych technologii takich osób jest coraz więcej.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF