...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Apple dopuści zewnętrzne płatności

apple płatnosci

Zgodnie ze zmianami w prawie Niderlandzkim Apple musi pozwolić na obsługę płatności przez zewnętrzne serwisy. Zmiany jednak dotknął jedynie aplikacje randkowe.

Zgodnie z grudniową decyzją Niderlandzkiego Urzędu ds. Konsumentów i Rynków, Apple do 15 stycznia miało obowiązek zezwolić twórcom aplikacji na przekierowanie płatności do zewnętrznych operatorów. Pomimo odwołania od decyzji firma zdecydowała się wprowadzić zmiany, aby uniknąć 5 milionów kary za każdy tydzień opóźnienia. W ogłoszeniu skierowanym do programistów i właścicieli aplikacji Apple poinformowało o możliwości wprowadzenia płatności poza ekosystemem firmy. Zaznaczając równocześnie, iż w przypadku płatności u zewnętrznych operatorów zwroty nie będą obsługiwane przez firmę. Co więcej, aby móc skorzystać z możliwości zmiany płatności, aplikacja musi zostać wypuszczona w oddzielnej wersji dla Niderlandczyków. Oznacz to potrzebę równoległego rozwoju dwóch identycznych aplikacji. Mimo wszystko może okazać się to opłacalne, biorąc pod uwagę wysokie prowizje firmy z Cupertino.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF