...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Legacy- gra Petera Molyneux sprzedała działki z tokenem NFT za 50 mlnd dolarów

Nowa gra Petera Molyneux zadebiutuje w 2022 roku. Przed planowaną premierą tytuł rozpoczął sprzedaż wirtualnych działek z tokenem NFT. Obecnie deweloperom z 22cans studio udało się zarobić 50 mlnd dolarów.

Legacy to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS), w której gracz może: budować, zarządzać i modernizować miasteczka, wsie, biznesy i metropolię. W tym wirtualnym świecie gracz otrzyma również możliwość zarabiania specjalnej kryptowaluty — Legacy Coin. Wirtualną walutę będzie można otrzymać, skupując lub tworząc wszelakiej maści dobra w wirtualnych fabrykach, oraz odsprzedając nieruchomości.

Pomimo odległej daty premiery deweloperzy zorganizowali w miniony weekend specjalną wyprzedaż wirtualnych działek z tokenem NFT, która nadal trwa.  Jednak należy się spieszyć z zakupem, gdyż jego wirtualne działki są niemal wyprzedane.

Obecnie łączna wartość sprzedanych działek wyniosła 14 tysięcy Ethereum, czyli około 53 miliony dolarów. Najdroższą z nich okazała się działka o nazwie London, którą została oznaczona największą kategorią rzadkości. Sprzedano ją z 888 tys. dolarów.

Kim jest Peter Molyneux?

Według wielu graczy brytyjski programista i projektant gier komputerowych — Peter Moleneux jest żywą legendą branży. Jego zamiłowanie do projektowania poskutkowało stworzeniem takich kultowych tytułów jak: seria Fable czy Black and White, które reprezentowały w tamtym czasie ogromny postęp technologiczny, jak i wizualny. Przykładowo w drugiej grze gracz może zaobserwować pierwsze kroki ku implementacji prawdziwej sztucznej inteligencji. To właśnie dzięki otwartemu umysłowi Molyneux rynek gier wideo wzbił się jeszcze wyżej, niż pierwotnie zakładano.

Kariera projektanta i studio 22cans

Peter Molyneux swoją karierę projektanta rozpoczął w 1987 roku w nieistniejącym brytyjskim studiu Bullfrog Productions (Sindicate). W 1997 roku już doświadczony projektant postanowił opuścić Bullfrog i założył swoje pierwsze studio deweloperskie znane wszystkim graczom, jako  Lionhead Studios. 6 kwietnia 2006 roku studio zostało kupione przez Microsoft i stało się częścią Microsoft Game Studios. Po 10 latach istnienia Microsoft postanowił zamknąć Lionhead i oddelegować resztę pracowników z Molyneux na czele do innych projektów. 7 marca 2012 r. Molyneux po ukończeniu ostatniej gry Fable: The Journey na konsolę Xbox360 postanowił opuścić korporację i zakłada niewielkie studio niezależne 22cans. 

Ekonomia w Legacy 

Jak już wspomniano ogólna ekonomia Legacy będzie opierać się o autorską kryptowalutę. Jednak jego cena będzie uzależniona od tego, jak popularna okaże się sama gra. To oczywiście pozostaje otwartą kwestią, gdyż 22cans słynie z niedopracowanych, a czasem porzuconych projektów po premierze. Czy warto czekać na tego typu produkt z technologią NFT? To pytanie, jak i odpowiedź pozostawiamy do Państwa dyspozycji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF